Reklama

W budynku dworca w Kolbuszowej będą dwie ważne instytucje. Jakie?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W budynku dworca w Kolbuszowej funkcjonować będzie filia Zakładu Aktywności Zawodowej „Centrum Natura” Caritasu mającego swoją siedzibę w Budach Głogowskich. W centrum przesiadkowym otwarta została także świetlica dla dzieci i młodzieży.

W środę, 18 maja w Urzędzie Miejskim w Kolbuszowej odbyło się spotkanie z przedstawicielami Caritas Diecezji Rzeszowskiej, podczas którego podpisana została umowa najmu lokalu znajdującego się w nowo przebudowanym dworcu w Kolbuszowej. Umowę podpisali Jan Zuba, burmistrz oraz ks. dr Piotr Potyrała, dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

- W budynku dworca funkcjonować będzie filia Zakładu Aktywności Zawodowej „Centrum Natura” Caritasu mającego swoją siedzibę w Budach Głogowskich. ZAZ będzie prowadzić działalność polegającą na aktywizacji społeczno-zawodowej osób z niepełnosprawnościami w sferze społecznej i gospodarczej

- informują pracownicy kolbuszowskiego magistratu.

Prowadzona filia w Kolbuszowej pozwoli m.in. na zatrudnienie i włączenie coraz większej liczby osób z niepełnosprawnościami. Drugą formą działalności ma być uruchomienie punktu xero i bindowania.

Dodatkowo planowane jest utworzenie:

  • punktu informacyjnego wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego działającego w Cmolasie,
  • miejsca realizacji praktyk zawodowych uczestników kolbuszowskich warsztatów terapii zajęciowej,
  • punktu informacyjnego dla osób z niepełnosprawnością we współpracy z Fundacją Centrum Animacji Społecznej w Cmolasie.

Świetlica na dworcu w Kolbuszowej

Na dworcu w Kolbuszowej została otwarta także świetlica z punktem bibliotecznym dla dzieci i młodzieży. Funkcjonuje ona już w przebudowanym budynku dworca w Kolbuszowej. Prowadzona jest przez pracowników Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kolbuszowej.

Godziny otwarcia świetlicy:

  • poniedziałek: nieczynne,
  • worek- piątek: godz. 13.00-21.00,
  • sobota: godz. 8.00- 16.00.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy