Reklama

Utrudnienia w Kolbuszowej przez budowę kanalizacji

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UM Kolbuszowa

Utrudnienia w Kolbuszowej przez budowę kanalizacji  - Zdjęcie główne

W Kolbuszowej trwają prace w związku z budową kanalizacji. | foto UM Kolbuszowa

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W ubiegłym tygodniu w rejonie ul. Słonecznej w Kolbuszowej rozpoczęły się prace związane z budową kanalizacji sanitarnej. Mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Kolbuszowski magistrat informuje, że całość przedsięwzięcia obejmuje budowę sieci kanalizacji grawitacyjnej na łącznym odcinku ponad 4,5 km, montaż rurociągu tłocznego oraz montaż przyłączy kanalizacyjnych (66 szt.).

Ponadto zbudowane zostaną dwa zbiorniki pompowni z przyłączami elektroenergetycznymi. Pierwszy na terenie Parku Etnograficznego przy ul. Wolskiej, a drugi na terenie znajdującym się przy budynkach wielorodzinnych dawnego gospodarstwa rybackiego. W ramach zadania utwardzony i ogrodzony zostanie także teren wokół pompowni oraz zbudowana będzie droga dojazdowa do zbiorników.

Koszty budowy kanalizacji w Kolbuszowej

Wartość inwestycji wynosi ponad 2,5 mln zł, z czego dofinansowanie w wysokości 1,2 mln zł pochodzi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Dodatkowy milion złotych gmina Kolbuszowa pozyskała z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla gmin z przeznaczeniem na inwestycje realizowane w miejscowościach, w których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej.

Utrudnienia w ruchu w Kolbuszowej 

Utrudnienia w ruchu drogowym na ul. Słonecznej potrwają do 15 lutego.

- W przypadku wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych termin wykonania robót na przedmiotowej ulicy może ulec wydłużeniu

- zastrzega kolbuszowski magistrat.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy