Reklama

Urząd pracy w Kolbuszowej pomoże znaleźć zatrudnienie obywatelom Ukrainy. Są pierwsi chętni

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Korso Kolbuszowskie

Urząd pracy w Kolbuszowej pomoże znaleźć zatrudnienie obywatelom Ukrainy. Są pierwsi chętni - Zdjęcie główne

Pierwsi chętni do pracy Ukraińcy, pojawili się w Urzędzie Pracy w Kolbuszowej. | foto Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kolbuszowski urząd pracy zadeklarował, że bezpłatnie pomoże obywatelom Ukrainy znaleźć zatrudnienie w powiecie kolbuszowskim. W urzędzie na ul. Piłsudskiego w ostatnim czasie pojawili się pierwsi, chętni do podjęcia pracy, Ukraińcy.

Powiatowy Urząd Pracy w Kolbuszowej bezpłatnie pomoże obywatelom Ukrainy znaleźć zatrudnienie. - W związku z rosyjską agresją na Ukrainę do Polski przybywa coraz więcej uchodźców, w tym kobiet z dziećmi. Oprócz wsparcia humanitarnego potrzebują pomocy w zakresie podjęcia pracy - czytamy w komunikacie.

Jak ustaliliśmy, pierwsi Ukraińcy, chętni do podjęcia pracy w naszym powiecie, pojawili się w kolbuszowskim urzędzie przy ul. Piłsudskiego. Na razie jednak nie mogą zostać zarejestrowani. Wynika to z faktu, że póki co tzw. specustawa ukraińskia, która m.in da możliwość zatrudnić obywateli Ukrainy, nie została jeszcze podpisana przez Andrzeja Dudę, głowę państwa. Jeszcze w tym tygodniu, w trybie ekspresowym, ustawą miał zająć się Sejm, a później Senat. Na końcu trafi na biurko prezydenta.

Jak czytamy w projekcie, Ukraińcy, których pobyt w naszym kraju zostanie zalegalizowany na mocy przygotowywanej ustawy lub ustawy o cudzoziemcach, mogą podejmować i wykonywać działalność gospodarczą w Polsce, na takich samych zasadach jak obywatele RP. Jest jeden warunek - taka osoba musi posiadać numer PESEL. W przypadku zatrudnienia legalnie przebywającej w naszym kraju osoby wystarczy, że pracodawca powiadomi w ciągu 7 dni Powiatowy Urząd Pracy w Kolbuszowej.

Jak się dowiedzieliśmy, do PUP w Kolbuszowej zgłosili się również pierwsi pracodawcy, którzy wyrazili chęć zatrudnienia osób z Ukrainy, jeśli ci będą posiadali odpowiednie kwalifikacje do wykonywania zawodu.

Aktualne oferty pracy możecie znaleźć tutaj: Powiatowy Urząd Pracy w Kolbuszowej - Praca, staże

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy