Reklama

Umowa na remont stadionu w Raniżowie została podpisana

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UG Raniżów

Umowa na remont stadionu w Raniżowie została podpisana - Zdjęcie główne

Remontu doczekać się ma stadion i budynek przy ul. Słonecznej w Raniżowie. | foto UG Raniżów

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Władysław Grądziel, wójt gminy Raniżów, podpisał umowę na remont stadionu i jego budynku. Prace kosztować mają ponad 8 milionów złotych.

Najkorzystniejszą ofertę przetargową na tę inwestycję złożyła Firma MaRMiR s.c. Marek Ziemniak i Mirosław Sabat z miejscowości Nowy Kamień. Koszt inwestycji to ponad 8,5 mln zł. Na jej realizację pozyskano 5,3 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład.

Zakres prac

Jak poinformował raniżowski urząd, w ramach realizacji przewidziano rozbudowę i przebudowę budynku na stadionie sportowym na infrastrukturę kulturalną, modernizację płyty boiska piłkarskiego wraz z oświetleniem, modernizację bieżni sportowej, budowę boiska wielofunkcyjnego, budowę trybun zewnętrznych zadaszonych dla boiska piłkarskiego, dostarczenie i montaż kabin dla zawodników rezerwowych, przebudowę placów utwardzonych, chodników i dojść.

Planowanym terminem zakończenia inwestycji jest styczeń 2025 roku.

Dołożyli ponad 2 miliony

Na ostatniej sesji (12 kwietnia) radni jednogłośnie zdecydowali dołożyć 2,6 miliona złotych do inwestycji. Gmina zatem nie unieważniła przetargu i wyłoniła wykonawcę z Nowego Kamienia, który zajmie się pracami za 8 556 495 zł brutto. 

Jak poinformowała Małgorzata Puzio, skarbniczka raniżowskiego urzędu, wysokość dofinansowania z Polskiego Ładu na inwestycję wynosiła 5 310 000 zł. Gmina Raniżów miała do dyspozycji łącznie z wkładem własnym 5 956 495 zł. To jednak nie wystarczyło, stąd decyzja o dołożeniu. Pieniądze, które zdecydowali się dorzucić radni do prac, pochodzą z budżetu urzędu, stąd niepotrzebne było zaciąganie kredytów czy przesunięć w budżecie. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy