Reklama

Reklama

Umowa na remont kolbuszowskiego dworca podpisana

Opublikowano: 2 września 2020 14:49
Autor:

Umowa na remont kolbuszowskiego dworca podpisana  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Dzisiaj (02 września) w Urzędzie Miejskim w Kolbuszowej została zawarta umowa na przebudowę budynku dworca oraz zagospodarowanie jego otoczenia celem utworzenia nowoczesnego centrum przesiadkowego.

Umowę z wykonawcą inwestycji - firmą Solkan z Rzeszowa podpisał burmistrz Kolbuszowej Jan Zuba. Wkrótce rozpoczną się prace, które potrwają do końca listopada 2021 r.

- W wyniku realizacji inwestycji budynek dworca w Kolbuszowej zostanie całkowicie przebudowany i zmodernizowany. Zmieni się układ i przeznaczenie jego pomieszczeń. Wykonane zostanie zadaszenie nad placem manewrowym i przystankami autobusowymi. Prace będą obejmowały również  przebudowę przyłączy elektroenergetycznych, wodnych, kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz teletechnicznych, a także instalację oświetlenia ulicznego. Plac wokół dworca zostanie wyposażony w elementy małej architektury i zieleni

- czytamy na stronie kolbuszowskiego magistratu.

Zobacz także: Festiwal Psalmów Dawidowych w ten czwartek. Zarejestruj się na wydarzenie

Wartość przedsięwzięcia wynosi 6 405 163,18 zł, z czego dofinansowanie o łącznej kwocie ponad 2,6 mln zł pochodzi ze środków programu Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej i Regionalnego Programu Operacyjnego.

- Przypominamy, że na czas wykonywania robót uruchomione zostały przystanki tymczasowe przy ul. Ks. Ruczki w Kolbuszowej

- informuje UM Kolbuszowa.

To może cię zainteresować: Sprawdź terminy odbioru azbestu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.