Reklama

Umarzać czy nie?

Opublikowano: pon, 10 kwi 2017 16:00
Autor:

Umarzać czy nie? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Z prośbą o umorzenie jednej raty podatku zwrócili się do wójta gminy właściciele jednej z lokalnych firm. Włodarz jednak nie podjął decyzji w tej sprawie sam. O poradę poprosił członków komisji rewizyjnej. Jaką decyzję podjęli samorządowcy?

Pismo z prośbą o umorzenie jednej z rat podatku zostało skierowane do wójta gminy Majdan Królewski od małżeństwa przedsiębiorców działających na terenie gminy. - Zwracamy się z prośbą o umorzenie czwartej raty podatku od nieruchomości za 2016 rok z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej – napisali właściciele firmy. Swoją prośbę mieszkańcy motywowali znacznie słabszą kondycją finansową firmy w stosunku do lat ubiegłych. Jak napisali, przyczyną zaistniałej sytuacji jest konkurencyjna firma, która przejęła ich zamówienia oraz straty spowodowane przez siły natury.  - W wyniku ulewnych opadów i gradobicia 1 lipca 2016 roku powstała niedrożność na drodze krajowej nr 9. Firma nasza została podtopiona i objęta działaniem ratowniczym Ochotniczej Straży Pożarnej w Majdanie Królewskim – tłumaczyli w pisemnej prośbie mieszkańcy. Konsekwencją podtopienia zdaniem mieszkańców były zwiększone nakłady na usunięcie szkód, których doznali. - Zmuszeni byliśmy dokonać remontu sali dolnej poprzez częściowe zdjęcie boazerii, ułożenie sokolików z płytek ceramicznych oraz dokonać wymiany stolarki drzwiowej.

Prośba o radę
Z prośbą mieszkańców na ostatniej komisji rewizyjnej (9 marca) zapoznali się członkowie komisji, którą wójt poprosił o konsultację w tej sprawie.  - Jeśli chodzi o decyzję, jest to suwerenna decyzja organu, jakim jest wójt. Wójt występuje w kwestiach wymiaru podatków jak i też umorzeń - powiedział Jerzy Wilk, wójt gminy Majdan Królewski. - Z drugiej strony powiem, że ten proceder nie jest tutaj praktykowany często. Kwota, o której mowa, jest dość pokaźna, stąd moja propozycja jest taka, żeby radni w formie opinii wyrazili swoje stanowisko w tej sprawie. Chodzi tu o ratę podatku rzędu 2,5 tysiąca złotych - dodał wójt. 

Więcej w 14 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 5 lat temu | ocena +0 / -0

  Aszu, Ćma Barowa

  Dobrze mando prawisz!

 • 5 lat temu | ocena +0 / -0

  mando

  Szkoda ze Wójt nie pytał ludzi o zdanie kiedy trzeba było lecieć do Afryki za gminne pieniądze, tylko akurat teraz się pyta kiedy można ulżyć ludziom i odciążyć od części tej daniny która idzie do gminnej kasy.

  • 5 lat temu | ocena +0 / -0

   mando

   W trudnym dla nich momencie. Zresztą to zalewanie w dużej mierze jest nieporadnosci gminy bo ta sytuacja trwa już latami i jakoś nie widać efektów interwencji Wójta w GDDiA.