Reklama

Umarzać czy nie?

Opublikowano:
Autor:

Umarzać czy nie? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Z prośbą o umorzenie jednej raty podatku zwrócili się do wójta gminy właściciele jednej z lokalnych firm. Włodarz jednak nie podjął decyzji w tej sprawie sam. O poradę poprosił członków komisji rewizyjnej. Jaką decyzję podjęli samorządowcy?

Pismo z prośbą o umorzenie jednej z rat podatku zostało skierowane do wójta gminy Majdan Królewski od małżeństwa przedsiębiorców działających na terenie gminy. - Zwracamy się z prośbą o umorzenie czwartej raty podatku od nieruchomości za 2016 rok z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej – napisali właściciele firmy. Swoją prośbę mieszkańcy motywowali znacznie słabszą kondycją finansową firmy w stosunku do lat ubiegłych. Jak napisali, przyczyną zaistniałej sytuacji jest konkurencyjna firma, która przejęła ich zamówienia oraz straty spowodowane przez siły natury.  - W wyniku ulewnych opadów i gradobicia 1 lipca 2016 roku powstała niedrożność na drodze krajowej nr 9. Firma nasza została podtopiona i objęta działaniem ratowniczym Ochotniczej Straży Pożarnej w Majdanie Królewskim – tłumaczyli w pisemnej prośbie mieszkańcy. Konsekwencją podtopienia zdaniem mieszkańców były zwiększone nakłady na usunięcie szkód, których doznali. - Zmuszeni byliśmy dokonać remontu sali dolnej poprzez częściowe zdjęcie boazerii, ułożenie sokolików z płytek ceramicznych oraz dokonać wymiany stolarki drzwiowej.

Prośba o radę
Z prośbą mieszkańców na ostatniej komisji rewizyjnej (9 marca) zapoznali się członkowie komisji, którą wójt poprosił o konsultację w tej sprawie.  - Jeśli chodzi o decyzję, jest to suwerenna decyzja organu, jakim jest wójt. Wójt występuje w kwestiach wymiaru podatków jak i też umorzeń - powiedział Jerzy Wilk, wójt gminy Majdan Królewski. - Z drugiej strony powiem, że ten proceder nie jest tutaj praktykowany często. Kwota, o której mowa, jest dość pokaźna, stąd moja propozycja jest taka, żeby radni w formie opinii wyrazili swoje stanowisko w tej sprawie. Chodzi tu o ratę podatku rzędu 2,5 tysiąca złotych - dodał wójt. 

Więcej w 14 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE