Reklama

Ulice w Cmolasie i zmiany adresów nie wcześniej niż po wyborach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Ulice w Cmolasie i zmiany adresów nie wcześniej niż po wyborach - Zdjęcie główne

Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas, poruszył ważną kwestę dotyczącą planowanych zmian adresów. | foto Archiwum Korso

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Już wkrótce mieszkańcy Cmolasu i Dąbrówki zyskają nowe adresy w związku z nadaniem nazw ulic. Nie stanie się to jednak przed wyborami.

Temat dotyczący nadaniu nazw ulicom i przenumerowaniu domów pojawił się w połowie 2022 roku. Od tego czasu trwały rozmowy, konsultacje z mieszkańcami oraz szukano najlepszych nazw dla poszczególnych traktów.

Najpierw urzędnicy podali do publicznej wiadomości nazwy ulic, które nie wszystkim przypadły do gustu. Radni zaproponowali także swoje, po wstępnych ustnych rozmowach i konsultacjach z mieszkańcami. 

Nazwy te poddane zostały konsultacjom. Na tym nie koniec. Następnie mieszkańcy mogli się wykazać pomysłami co do nazw. 

Ostateczną decyzję, jakie nazwy będą nosić poszczególne ulice, podjęli radni w styczniu tego roku. 

Wraz ze zmianą numeru domu mieszkańcy będą musieli wymienić tabliczki znajdujące się na budynkach. Urząd Gminy w Cmolasie przedstawił także szczegółowe informacje, jakie obowiązki związane ze zmianą adresów spoczywać będą po stronie gminy, a jakie po stronie mieszkańców. Urząd aktualnie czeka na dokładne mapy, które przygotowuje firma. Następnie na ich podstawie będzie można rozlokować znaki z nazwami ulic. Temat z pewnością zamknie się w tym roku. 

Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas, poinformował, że przed ustawianiem znaków każde z gospodarstw otrzyma stosowne zawiadomienie, w którym będzie widniał m.in. nowy numer domu czy przypisana do niego nazwa ulicy. Szef cmolaskiej gminy podkreślił jednak, że nowe adresy z pewnością nie pojawią się przed wyborami, które zaplanowano na jesień tego roku. Jest to bowiem zbyt skomplikowane przedsięwzięcie. 

Nazwy ulic w Cmolasie i Dąbrówce możemy znaleźć już na Google Maps. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy