Reklama

UKS Fregata rozpoczyna rywalizację

Opublikowano:
Autor:

UKS Fregata rozpoczyna rywalizację - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Pływanie procentuje stratą zbędnych kilogramów, ładną sylwetką i zdrowym kręgosłupem. Dyscyplina którą uprawia tak wielu młodych sportowców, zyskuje coraz większą popularność również w powiecie kolbuszowskim. O motywacji do treningów, zawodach i sukcesach klubu UKS Fregata Kolbuszowa opowiada trener – Bartosz Pietryka.

Nowy rok to dla was nowe wyzwania?
- Dopiero rozpoczynamy sezon. Dotychczas mieliśmy okazję uczestniczyć zaledwie w jednej imprezie. Zawodnicy Fregaty brali udział w ogólnopolskich zawodach o Puchar Otylii Jędrzejczak w Dębicy. Teraz mieliśmy okres świąteczny, tak wiec tylko trenowaliśmy. Obecnie przygotowujemy się do Mistrzostw Polski juniorów U 17-18. Mamy nadzieję, że nasi reprezentanci - Kamil Woźniak i Aleksander Augustyn – zaprezentują się z jak najlepszej strony. Natomiast młodsi zawodnicy, w wieku 9, 10 i 11 lat, szlifują formę do Podkarpackiej Ligi Pływackiej, Mistrzostw Województwa oraz Ogólnopolskich Zawodów Dzieci.

Jak wygląda przygotowawczy do zawodów pływackich?
- W sezonie mamy przeważnie 3 duże imprezy, do których podporządkowujemy cykl przygotowawczy. Z reguły trwa on 6 tygodni. Głównie nakładamy nacisk na obciążenie tlenowe i pływamy dłuższe dystanse niż na co dzień. Zawodnicy przez pierwsze 2 tygodnie przepływają po 20 km dziennie, w następnych tygodniach, stopniowo zmniejszamy obciążenia.

Więcej w 5 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE