Reklama

Uczniowie z Włoch, Rumunii i Turcji odwiedzili szkołę w Kupnie w ramach programu Erasmus+ [ZDJĘCIA]

Opublikowano: czw, 17 lut 2022 16:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kupnie w zeszłym tygodniu gościła delegację uczniów i nauczycieli z Włoch, Rumunii i Turcji. To efekt realizacji europejskiego programu Erasmus+. Zagraniczni goście poznali polską tradycję, kulturę i kuchnię, a także zwiedzili polskie miasta.

W dniach 7-11 lutego szkołę podstawową w Kupnie odwiedzili uczniowie i nauczyciele z Włoch, Rumunii i Turcji w ramach projektu współpracy międzyszkolnej pt. "Bawimy się razem". Chodzi o program Erasmus+.

- Celem projektu jest poznawanie kultury  państw partnerskich , rozwijanie umiejętności posługiwania się językiem angielskim oraz nawiązywanie przyjaźni z uczniami z innych krajów

- mówi Anna Marek ze szkoły w Kupnie, koordynator projektu.

Podczas tygodniowego pobytu w gminie Kolbuszowa, zagraniczni goście mieli okazję zapoznać się z polskim potrawami, kulturą i tradycją (m.in. mogli obejrzeć występ Zespołu Pieśni i Tańca "Lesianie" z Kupna). Zwiedzili również Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej, gdzie wzięli udział w warsztatach tradycyjnego rękodzieła ludowego.

Grupa uczniów i nauczycieli z Włoch, Rumunii i Turcji odwiedziła także Kolbuszową, Rzeszów, Kraków i Kopalnię Soli w Wieliczce.

- Wizyty studyjne w szkołach partnerskich są jednym z wielu zadań projektowych, podczas których uczniowie poznają swoich rówieśników oraz poszerzają swoją wiedzę o innych krajach. Doskonalą też umiejętności językowe, poznają atrakcje turystyczne, a mieszkając u rodzin goszczących - także nową kulturę. Takie wizyty to doskonały sposób na poszerzenie wiedzy o Europie

- nadmienia w rozmowie z nami Anna Marek.

Jak wspomina nauczycielka z Kupna, zagraniczni goście byli oczarowani polską życzliwością, otwartością i gościnnością. Poinformowała także, że niedługo uczniowie ze szkoły w Kupnie wyjadą za granicę do szkół partnerskich. Będzie to kolejny etap realizacji projektu Erasmus+.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy