Reklama

Uczniowie PSP im. Kardynała Adama Kozłowieckiego w Hucie Komorowskiej zwiedzili ciekawe miejsce

Opublikowano:
Autor:

Uczniowie PSP im. Kardynała Adama Kozłowieckiego w Hucie Komorowskiej zwiedzili ciekawe miejsce  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wielkoformatowa mapa to tylko jeden punkt z ich wycieczki.

Odwiedzili Park Edukacji Globalnej w Krakowie oraz wzięli udział w warsztatach, na których odkrywali niezwykłe oblicza Arktyki. Wioski Świata w Krakowie to jedyne miejsce w Polsce, ale i w Europie, gdzie różnorodne kultury znajdują się obok siebie, na wyciągnięcie dłoni. Wokół wielkoformatowej mapy świata ułożonej z kostki brukowej powstały zabudowania charakterystyczne dla wszystkich kontynentów: tradycyjna afrykańska wioska, papuaski dom na palach, andyjska chata, oryginalna mongolska jurta, indiańskie tipi, południowoamerykański slums, a także nietopniejące igloo. W domkach podziwiać można oryginalne stroje, instrumenty oraz przedmioty codziennego użytku przywiezione z różnych części świata.

Po zwiedzeniu Wiosek Świata uczniowie byli także na Wawelu i w krypcie, gdzie spoczywa marszałek Józef Piłsudski oraz prezydent Lech Kaczyński wraz z małżonką. - To była doskonała okazja, aby jeszcze raz uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości - podsumowuje Ewa Kopeć, prezes zarządu Towarzystwa Przyjaciół Huty Komorowskiej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE