Reklama

Uczennice z Kopci obcięły swoje długie włosy dla fundacji Rak'n'Roll [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Pięknym gestem wykazały się dziewczynki ze Szkoły Podstawowej w Kopciach (gmina Dzikowiec). Uczennice trzeciej klasy oddały swoje śliczne, długie włosy dla chorych na raka. Dzięki fundacji Rak’n’Rolla z przekazanych włosów zostaną wykonane peruki.

Dziewczynki z klasy III Szkoły Podstawowej w Kopciach Marcysia Marut, Emilka Pyra i Lenka Tęcza po Pierwszej Komunii Świętej postanowiły zrobić coś dobrego dla innych.

Ofiarowały swoje długie włosy dla fundacji Rak'n'Roll - Wygraj Życie, by w ten sposób pomóc chorym na raka.

 

- Jako wychowawczyni opowiedziałam dziewczynkom o możliwości oddania włosów na rzecz ciężko chorych na raka. Przykładem takiego postępowania dla nich były też ich starsze koleżanki (obecnie klasa VII), które będąc w ich wieku również ofiarowały swoje włosy na rzecz fundacji. Na reakcję nie trzeba było długo czekać. Pierwsza zdecydowała się Marcysia i na następny dzień przyszła do szkoły w nowej fryzurze. W jej ślady poszła Lenka i Emilka. Dziewczynki wiedzą na jaki cel zostaną przeznaczone ich włosy i bardzo się z tego cieszą, a my jesteśmy z nich dumni

- mówi pani Elżbieta. 

 

Peruki z naturalnych włosów są refundowane przez NFZ do wysokości limitu – 250 zł, a ich cena jest wysoka. Dlatego od 11 lat fundacja Rak'n'Roll kobietom w trakcie chemioterapii wyglądać dobrze – w Programie Daj Włos! otrzymują one peruki bezpłatnie. Każdy może obciąć włosy w dobrym celu i przekazać je do Rak’n’Rolla. Dalej powędrują do perukarni Rokoko, która zrobi dla Pań wygodne i piękne peruki. 

Czy każdy włos się nada?

  • Włosy rozjaśniane nie nadają się na perukę. Jeśli Twoje włosy były rozjaśniane – niestety, ich struktura nie pozwala na wykorzystanie ich na perukę. Możesz pomóc chorym, wspierając datkiem zakup peruk z włosów syntetycznych lub wspierając Fundację Rak’n’Roll w inny sposób (raknroll.pl)
  • Ścinane włosy muszą mieć 35 cm lub więcej, mierzone przed zapleceniem warkoczy. Nie może być mniej. Nie jest tu istotne, że bardzo chcesz lub masz specjalną okazję. Długość włosów nie jest przedmiotem negocjacji. Jeśli będą miały mniej, nie będzie można z nich utkać peruki.
  • Muszą być umyte bez odżywki. Po użyciu odżywki lub maski włosy stają się zbyt śliskie, by tkać z nich peruki. Zetnij włosy w ich naturalnej kondycji.
  • Pakowane do wysyłki – muszą być suche. Wilgoć pozostawiona na włosach sprawi, że dłużej leżąc w kopercie – spleśnieją.
  • Muszą być splecione w warkocze.
  • Osoba pracująca nad peruką musi mieć 100% pewność, gdzie jest nasada włosa, a gdzie końcówka. Tylko włosy w warkoczu dają taką czytelność. Muszą być solidnie związane gumką na obu końcach.
Szczegóły i inne formy wsparcia fundacji znajdziesz TUTAJ

Jaka jest idea fundacji?

Fundacja powstała w październiku 2009 roku z inicjatywy Magdy Prokopowicz, która po swoich doświadczeniach z chorobą onkologiczną chciała pomóc innym chorym w podobnej sytuacji.

- Od samego początku naszym celem było stworzenie nowej jakości w sposobie mówienia o raku w przestrzeni publicznej. Przełamywanie tabu związanego z podejściem do raka w Polsce, zarażanie pozytywną energią

- mówi Magda Prokopowicz, matka-założycielka fundacji Rak'n'Roll. Dzięki idei Rak’n’Roll kobiety chore na raka zaczęły walczyć o swoją kobiecość w chorobie i o to, aby chorować godnie, leczyć się świadomiej. Dzisiaj Rak’n’Roll pomaga kobietom i mężczyznom chorym na raka i ich bliskim.

- Działamy na rzecz zdrowych wyborów, zachowań i otaczania siebie troską na co dzień. Utrudniamy życie rakowi, jak się da.

Promujemy nowoczesną profilaktykę, w której zamiast straszyć chorobą, zachęcamy do regularnego potwierdzania zdrowia - dodaje Magda Prokopowicz.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy