Reklama

Tysiąc wniosków i jest dotacja

Opublikowano:
Autor:

Tysiąc wniosków i jest dotacja - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gmina znów staje w szranki o dotację na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych na dachach prywatnych domów. Tym razem jednak, by starać się o pieniądze z Unii, potrzeba 1000 wniosków od mieszkańców.

Czym gmina zamierza zachęcić właścicieli tysiąca domów na swoim terenie do montażu ekologicznych instalacji? Jak się okazuje, nie musi. W projekcie samorząd wystartuje nie sam, a w partnerstwie. Z kim? Prawdopodobnie z gminą Majdan Królewski, Kolbuszowa i Ostrów.

Kilka gmin zawalczy o kasę
Jak powiedziała na sesji (29 sierpnia) Elżbieta Wróbel, nowy nabór wniosków, które mieszkańcy będą składać, w gminie ruszy już niebawem. W krótkim czasie samorząd będzie chciał oszacować, ilu mieszkańców chce na dachach swoich domów zamontować panele fotowoltaiczne. Według obecnych rachunków gminy chętnych do tego jest około 150 osób. Mimo że liczba ta może wzrosnąć, raczej mało prawdopodobne, by osiągnęła pułap 1000 gospodarstw. W związku z tym po pieniądze z Unii Europejskiej gmina chce sięgnąć wespół z innymi okolicznymi samorządami: – Żeby powalczyć o te pieniądze, musimy wystartować do projektu w partnerstwie i my pójdziemy w tym partnerstwie, ja dzisiaj nie wiem, tylko z kim – stwierdziła szefowa gminy. Jak dodała, w pobliskim Majdanie Królewskim również około 150 mieszkańców chciałoby skorzystać z programu. Tylko w Kolbuszowej nie wiadomo, jaka będzie liczba wniosków.

Więcej w 36 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE