Reklama

Trzynaste emerytury dla prawie 500 tysięcy mieszkańców Podkarpacia. Kiedy?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Trzynaste emerytury dla prawie 500 tysięcy mieszkańców Podkarpacia. Kiedy? - Zdjęcie główne

W kwietniu rozpocznei się wypłata "trzynastek" dla emerytów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Niebawem rozpocznie się wypłata tzw. trzynastek. W kwietniu pieniądze trafią do 435 tys. osób na Podkarpaciu. Dodatkowe pieniądze przysługują np. uprawnionym do emerytury, renty (z tytułu niezdolności do pracy), szkoleniowej, socjalnej, rodzinnej, rodzicielskiego świadczenia uzupełniającego, świadczenia lub zasiłku przedemerytalnego.

- Te osoby otrzymają trzynastkę, o ile 31 marca tego roku będą mieć prawo do jednego z tych świadczeń. Jeśli na ten dzień wypłata będzie zawieszona (np. z powodu zbyt wysokich dodatkowych zarobków), to trzynastka nie będzie przysługiwać - wyjaśnia Wojciech Dyląg, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie podkarpackim.

Aby otrzymać świadczenie, nie trzeba nic robić. ZUS wypłaci je wszystkim uprawnionym automatycznie, bez konieczności składania wniosku.

- Kwota świadczenia to dla każdego 1250,88 zł brutto. Z tego w większości przypadków trzeba potrącić zaliczkę na podatek dochodowy i składkę zdrowotną

- przypomina nasz rozmówca.

Do renty rodzinnej, którą pobiera kilka osób, przysługuje jedna trzynastka. ZUS podzieli ją w równych częściach na każdą uprawnioną osobę.
Kiedy pieniądze?

ZUS wypłaci tzw. trzynastki razem ze świadczeniem głównym przysługującym za kwiecień, w standardowym terminie płatności emerytury czy renty. - Terminów płatności w ZUS jest kilka: 1, 5, 6, 10, 15, 20 i 25 dzień miesiąca - wylicza Wojciech Dyląg.
Co z komornikiem?

Jak zapewnia przedstawiciel ZUS-u, o pieniądze z kwietniowego dodatku nie muszą się martwić osoby z długami. Trzynastki nie podlegają zajęciom komorniczym, nawet jeśli trafią na konto bankowe.

- Dodatkowe roczne świadczenie pieniężne będzie mieć specjalny identyfikator, dzięki czemu będzie je łatwo rozpoznać w przelewach i nie zostanie zajęte przez komornika

- wyjaśnia rzecznik.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy