Reklama

Trzy gminy z powiatu kolbuszowskiego zgarną dużą kasę za zaszczepionych. Wyścig trwa!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: rzeszow.uw.gov.pl

Trzy gminy z powiatu kolbuszowskiego zgarną dużą kasę za zaszczepionych. Wyścig trwa! - Zdjęcie główne

O pieniądzach dla gmin mówiła Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki. | foto rzeszow.uw.gov.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wojewoda Ewa Leniart mówiła o konkursie dla gmin. Spośród sześciu gmin z terenu powiatu kolbuszowskiego aż trzy mają szansę na zgarnięcie gotówki.

- W ramach Narodowego Programu Szczepień stworzono kilka konkursów, które skierowane są do organizacji społecznych, do OSP czy KGW, ale także do gmin - mówiła wojewoda.

- Jest program Rosnąca Odporność. Jest to program, który skierowany jest do gmin. Jego celem jest wykazanie wzrostu osób zaszczepionych w okresie od 1 sierpnia do 31 października. W przypadku gmin, które w ramach powiatu osiągną najwyższy wzrost, jest szansa na zgarnięcie dużej puli nagród

- zaznaczyła Ewa Leniart. 

O jakich nagrodach jest mowa? Pierwsza gmina, która we wspomnianym okresie będzie miała największy wzrost liczby zaszczepionych może liczyć na nagrodę w wysokości miliona złotych. Gmina, która znajdzie się na drugim miejscu, zgarnie pół miliona złotych. Trzecie miejsce to nagroda 250 tys. zł.

Konkurs odbywa się w każdym powiecie w całej Polsce. Rząd chce przeznaczyć na to ponad 550 milionów złotych. Gminy będą mogły wydać pieniądze na dowolny cel. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy