Reklama

Trwają spotkania sołeckie w gminach. W Dzikowcu i Nowym Dzikowcu nie cieszyły się one dużym zainteresowaniem

Opublikowano:
Autor:

Trwają spotkania sołeckie w gminach. W Dzikowcu i Nowym Dzikowcu nie cieszyły się one dużym zainteresowaniem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Niewielu mieszkańców uczestniczyło w zebraniach, na których podejmowano decyzje o podziale pieniędzy na poszczególne zadania w 2019 roku.

W niedzielę, 16 września, odbyły się zebrania sołeckie w Dzikowcu i Nowym Dzikowcu. Na spotkaniach omówiono budżet danej miejscowości oraz ile pieniędzy będą miały poszczególne sołectwa. Rozmawiano także o tym, na co konkretnie Dzikowiec i Nowy Dzikowiec chce przeznaczyć te pieniądze.

Dzikowiec na rok 2019 otrzymał 41 032,10 zł. Mieszkańcy i sołtys zaproponowali, że te pieniądze przeznaczą m.in na dofinansowanie koła gospodyń, doposażenie budynku OSP, na monitoring szkoły oraz na poprawę dróg gminnych. Dla dzikowieckich gospodyń sołectwo chce przeznaczyć ponad 8 tys. zł, które potrzebne są na zakup strojów. Ochotniczej Straży Pożarnej dzikowianie chcą przekazać 6 tys. zł na zakup krzeseł i stołów. Dla szkoły potrzebny jest monitoring. Na tę inwestycję zostało przeznaczone 14 tys. zł. Wstępnie potrzebnych jest szesnaście kamer. Czternaście na zewnątrz i dwie wewnątrz budynku. Resztę, czyli ponad 12 tys. zł, sołtys i mieszkańcy chcą przeznaczyć na drogi gminne. Mówiono o poprawie dróg dojazdowych, między innymi w Górnym Dzikowcu.

Nowy Dzikowiec na rok 2019 otrzymał  21 582,88 zł dofinansowania. Ta kwota rozkłada się na Nowy Dzikowiec i Osią Górę. Sołtys i mieszkańcy długo debatowali nad rozłożeniem pieniędzy na poszczególne inwestycje. Finalnie postanowiono, że niezbędny jest zakup pralki dla OSP Dzikowiec za 2 tys. zł. Ponadto postanowiono o budowie wiaty przystankowej w Osiej Górze za około 5 tys. zł. Mieszkańcy uznali także, że za 5 tys. zł odmalują pozostałą część dachu na budynku ośrodka zdrowia w Nowym Dzikowcu. Reszta wspólnych pieniędzy, czyli ponad 9,5 tys. zł, ma zostać przeznaczona na drogi dojazdowe do pól i drogi gminne.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE