Reklama

Trwają prace przy budowie chodnika wzdłuż DK9 w Kupnie. Możliwe utrudnienia [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Postępują prace związane z budową chodnika wzdłuż DK9 w Kupnie. Aktualnie robotnicy przygotowują podłoże i układają krawężniki. Mogą występować czasowe utrudnienia w ruchu drogowym na trasie Kolbuszowa - Rzeszów.

Wzdłuż drogi krajowej nr 9 w Kupnie powstaje chodnik. Trakt będzie biegł po prawej stronie drogi (jadąc w kierunku Rzeszowa). Ma on mieć 1,5 m szerokości i zostanie wykonany z kostki brukowej. Dodajmy, że chodnik po lewej stronie drogi już jest. 

Jak wyjaśniał Bartosz Wysocki z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Rzeszowie, chodnik ma swój początek w Kupnie, mniej więcej na wysokości przystanku przy zjeździe do centrum wsi (na drogę powiatową w kierunku Bukowca).

Chodnik będzie miał 2,13 kilometra długości i będzie się kończył w Widełce przed wiaduktem.

- Planowana inwestycja ma na celu poprawę bezpieczeństwa i komfortu pieszych i innych niechronionych uczestników ruchu, korzystających z odcinków dróg krajowych, a także poruszających się samochodami, dzięki uporządkowaniu ruchu pieszych poza jezdnią, a także zwiększeniu bezpieczeństwa pasażerów komunikacji zbiorowej i ruchu autobusów

- informował przedstawiciel GDDKiA.

 Inwestycja w Kupnie przewiduje m.in. budowę infrastruktury dla pieszych w postaci chodnika oraz budowę przejścia dla pieszych wraz z oświetleniem.

Na potrzeby budowy traktu dla pieszych, została już wykonana wycinka drzew i krzewów, które kolidowały z planowaną inwestycją.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy