Reklama

Trwają prace budowlane w Kolbuszowej Górnej. Co tam powstanie?

Opublikowano: sob, 26 lut 2022 18:15
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W Kolbuszowej Górnej przy budynku hydroforni prowadzone są roboty związane z budową parkingu wraz z dojściem do przystanku kolejowego, który powstanie na linii nr 71 Ocice-Rzeszów.

Przeprowadzone zostały już prace polegające na odkrzaczeniu terenu budowy i jego odwodnieniu. Teraz trwa budowa nawierzchni parkingu dla samochodów osobowych (18 miejsc postojowych o nawierzchni utwardzonej płytami ażurowymi i dwa miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych o nawierzchni z kostki betonowej).

Ponadto zakres inwestycji obejmuje budowę jezdni manewrowej oraz zjazdu publicznego do drogi powiatowej relacji Kolbuszowa Górna-Kłapówka. Wykonany zostanie również chodnik, jako dojście do projektowanego przystanku kolejowego. Przy parkingu zamontowana będzie wiata i stojak na rowery, a wokół budynku hydroforni poprowadzone zostanie nowe ogrodzenie. Po zakończeniu prac na terenie inwestycji wykonane zostaną ponowne nasadzenia.

Zadanie dofinansowane jest w ramach projektu PKA.

- Infrastruktura w pasie kolejowym, tj. peron o długości 100 m, wiata przystankowa i fragment dojścia do peronu wykonane zostaną jako odrębne zadanie

- wyjaśniają pracownicy Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy