Reklama

Trwa budowa zatoki postojowej w centrum Raniżowa

Opublikowano:
Autor:

Trwa budowa zatoki postojowej w centrum Raniżowa - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Być może pieniądze, które zabezpieczyła na ten cel gmina, nie będą potrzebne. Dlaczego i kto zapłaci za inwestycję?

Uchwała w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla województwa podkarpackiego z przeznaczeniem na zagospodarowanie i wykonanie zatoki postojowej została podjęta podczas wrześniowej sesji. Gmina Raniżów zabezpieczyła na ten cel  98 tys. 109 zł. Kwota ta okazała się jednak niewystarczająca.

Konieczna pomoc

Jak poinformowała nas w połowie października Aldona Gujda, specjalista ds. informacji publicznej Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich (PZDW) w Rzeszowie, w związku z tym konieczna będzie decyzja Zarządu Województwa Podkarpackiego o ewentualnym dofinansowaniu zadania z budżetu województwa. Dodała, że dopiero wówczas możliwe będzie rozpoczęcie realizacji zadania. Czy ostatecznie udało się dopiąć ten "montaż finansowy"?

Otwarta kwestia

W środę, 6 listopada, Aldona Gujda z PZDW, w odpowiedzi na nasze wcześniejsze zapytanie odpowiedziała, że zapadła już decyzja o realizacji inwestycji polegającej na budowie zatoki postojowej w Raniżowie. Jak dodała, pozostaje jednak otwarta kwestia udziału finansowego gminy Raniżów w tym przedsięwzięciu. Co oznacza to w praktyce? To, że najprawdopodobniej gmina Raniżów nie będzie partycypować w kosztach tego zadania. Całość inwestycji ma zostać sfinansowana z budżetu województwa podkarpackiego.

Kto wykonuje?

Prace związane z budową zatoki postojowej w rynku Raniżowa wykonuje konsorcjum, którego liderem jest Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych w Rzeszowie. Firma ta zajmowała się całą przebudową drogi wojewódzkiej - od końca obwodnicy Weryni do początku obwodnicy Sokołowa Małopolskiego.  Inwestycja ta jest zlecona na podstawie umowy na roboty uzupełniające temu samemu wykonawcy. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE