Reklama

Trudne warunki na podkarpackich drogach. Policjanci apelują o ostrożność

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Trudne warunki na podkarpackich drogach. Policjanci apelują o ostrożność - Zdjęcie główne

Warunki na drogach są bardzo trudne. Śliska i mokra nawierzchnia utrudnia jazdę. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Dzisiaj (środa, 2 lutego) od rana panują trudne warunki na drogach powiatu kolbuszowskiego i całego Podkarpacia. Przelotne opady śniegu, śliska i mokra nawierzchnia utrudniają jazdę kierowcom. Policjanci apelują o rozwagę na drogach. Jak aktualnie wygląda sytuacja w naszym powiecie?

Podkarpacka Policja apeluje do kierowców o ostrożność na drogach, szczególnie na traktach powiatowych i gminnych - tam warunki są najtrudniejsze.

- Pogarszające się warunki drogowe wymagają od kierowców większej ostrożności i wzmożonej koncentracji. Śliska nawierzchnia, mgły, opady śniegu powodują, że kierowcy powinni zdjąć nogę z gazu. W takich warunkach widoczność spada, a droga hamowania znacznie się wydłuża

- przekazała KWP w Rzeszowie.

Kolbuszowscy policjanci również apelują o zachowanie szczególnej ostrożność podczas jazdy.

- Gwałtownie manewry mogą powodować utratę przyczepności. Pamiętajmy, że w tych warunkach wydłuża się też droga hamowania, a intensywne opady mogą ograniczać widoczność. Pamiętajmy o tym szczególnie, kiedy dojeżdżamy do przejść dla pieszych

- powiedziała Jolanta Subisz - Tęcza, rzecznik KPP w Kolbuszowej.

Rzecznik kolbuszowskiej policji poinformowała nas, że do godziny 9 rano kolbuszowscy policjanci nie odnotowali wyjazdów do poważniejszych zdarzeń na drogach. Skubisz-Tęcza przypomina jednak, że to nie zwalnia kierowców z zachowania czujności i ostrożności podczas jazdy.

Kierowcy informowali nas, że około godz. 8 rano na drodze powiatowej relacji Kupno-Bukowiec samochód osobowy wpadł do przydrożnego rowu. Obyło się jednak bez interwencji służb.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy