Tiki-Taka błysnęła w Przemyślu. Mistrzostwa Podkarpacia do 16 lat [ZDJĘCIA]

Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Lekkoatleci kolbuszowskiej Tiki-Taki mieli okazję sprawdzić się w kolejnych istotnych zawodach. W wojewódzkich mistrzostwach do 16 lat podopieczni Bogdana Karkuta zdobyli 3 medale.

Mistrzostwa Podkarpacia odbyły się w minioną sobotę w Przemyślu. Na tym samym obiekcie, przy okazji, odbył się mityng dla starszych zawodników. Na wschód naszego województwa przejechało kilkuset zawodników, w tym czwórka młodzików naszego klubu. Wywalczyli w sumie trzy medale: złoto, srebro i brąz. - Nasi najlepsi zawodnicy z kategorii junior i młodzieżowiec wystartowali w mityngu. Odnieśliśmy 3 zwycięstwa – wspomina trener Karkut.

Mocna sztafeta

W wojewódzkich mistrzostwach złoty medal wywalczył Wiktor Zięba, który na dystansie 2000 metrów pokonał rywala z Nowej Dęby zaledwie o setną sekundy (6 minut, 19 sekund i 22 setne sekundy). Brat Wiktora - Szymon Zięba  - postanowił popracować nad szybkością. Zwyciężył na 400 metrów (50,52), a na 100 metrów był czwarty. Trzecie zwycięstwo odniosła Magdalena Niemczyk na 100 metrów (12,30). Nowy rekord życiowy na 800 metrów ustanowiła specjalistka od długich dystansów Monika Węgrzyn, która zajęła czwarte miejsce (2,22,47). W mistrzostwach Podkarpacia srebrny medal na 600 metrów zdobył Jakub Chudzik. - Mieszkaniec Woli Raniżowskiej minimalnie, bo tylko o 0,5 sekundy, przegrał z zawodnikiem ze Stalowej Woli – zaznaczał Karkut.

Największą niespodziankę sprawiła nasza sztafeta chłopców 4x100 m (Adrian Komaniecki, Wiktor Zięba, Jakub Chudzik, Wiktor Leśniowski). - Nasi chłopcy trenowali zmiany zaledwie dzień wcześniej, a  uzyskali rewelacyjny rezultat: 47,78, niewiele gorszy od zwycięzców, bo srebrna i złota sztafeta z Mielca i Przemyśla miała czas również powyżej 47 sekund i tylko o dziesiąte sekundy lepszy – podkreślał Karkut.

- Za niespełna dwa tygodnie w Krakowie odbędą się mistrzostwa Polski sztafet i najprawdopodobniej wystawimy naszych zawodników w tych mistrzostwach. Co ciekawe, z czwórki naszych zawodników tylko jeden, Wiktor Leśniowski, jest sprinterem. Reszta to zawodnicy biegający na  średnich dystansach. Zarówno dla  Wiktora Leśniowskiego, jak i Adriana Komanieckiego były to pierwsze profesjonalne zawody, w jakich wystartowali – podkreśla Karkut. Indywidualnie Wiktor Leśniowski wywalczył wysokie czwarte miejsce w finale 100 metrów do 16 lat z czasem 12,04.

Mistrzostwa LZS-ów

W najbliższy weekend nasi lekkoatleci wystartują w Zamościu w bardzo mocno obsadzonych Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS w lekkiej atletyce. - Jest tam zgłoszonych ponad 1300  zawodników z całej Polski – zaznacza Karkut. Z naszego klubu wystartują:  Magdalena Niemczyk (100 i 200 metrów), Wiktoria Wrońska (200 i 400 metrów) oraz Eryk Burkiewicz (100 i 200 metrów). Na pewno o medale powalczą Magda i Wiktoria. Eryk powalczy o rekordy życiowe. - Szkoda, że nie może wystartować Monika Węgrzyn, która ma zaplanowany start w nocnym biegu na 10 km w Rzeszowie, gdzie zmierzy się między innymi z reprezentantkami Kenii. Start w Zamościu jest wykluczony, a miałaby ogromne szanse na medale na dystansie 1500 metrów – zauważa trener Tiki-Taki.