Reklama

Termin dożynek gminy Kolbuszowa 2018 został już ustalony. W tym roku gospodarzem imprezy będzie Bukowiec

Opublikowano:
Autor:

Termin dożynek gminy Kolbuszowa 2018 został już ustalony. W tym roku gospodarzem imprezy będzie Bukowiec - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Do obchodów święta plonów jest jeszcze trochę czasu, natomiast każda uroczystość, która ma być dopięta na ostatni guzik, wymaga fazy skrupulatnego planowania wcześniej.

Z rozmowy z Grażyną Kołacz, sołtysem Bukowca, wiemy, że to planowanie już się zaczęło.

- Na razie jest jeszcze za wcześnie, aby podać jakieś konkrety - przyznaje sołtyska. - Wstępnie mogę powiedzieć, że dożynki zaplanowane są na 19 sierpnia. Spotkania, na których będziemy ustalać szczegóły, jeszcze przed nami - dodaje nasza rozmówczyni.

Ostatnie gminne święto plonów w Bukowcu zorganizowano 24 sierpnia 2003 roku. Wówczas odprawiona została także pierwsza msza święta przed kaplicą wybudowaną w sołectwie. Nabożeństwu przewodniczył wtedy ks. Kazimierz Szkaradek.


Zgodnie z zatwierdzonym kalendarzem kolejne dożynki odbędą się w:

  • Hucie Przedborskiej - 2019 r.
  • Porębach Kupieńskich - 2020 r.
  • Kłapówce - 2021 r.
  • Zarębkach - 2022 r.
  • Świerczowie - 2023 r.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE