Reklama

Tak minął listopad w kolbuszowskim LO

Opublikowano:
Autor:

Tak minął listopad w kolbuszowskim LO  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Zobaczcie, co wyszło spod piór młodzieży z kolbuszowskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Janka Bytnara. Uczniowie biorący udział w warsztatach dziennikarskich, prowadzonych przez Alinę Ziętek-Salwik, dzielą się z nami informacjami o najważniejszych wydarzeniach z życia społeczności szkolnej.

***

W listopadzie 1918 roku, po 123 latach nieobecności na mapach, Polska odzyskała niepodległość. Z tej okazji w piątek, 9 listopada, w naszej szkole wspólnie świętowaliśmy 100. rocznicę odzyskania suwerenności narodu polskiego. Spotkanie to nazwaliśmy Urodziny Niepodległej. Wspólnota rodzi się we wspólnej pracy – dlatego uroczystość piątkową przygotowały wszystkie klasy naszej szkoły. Tematem przewodnim był dorobek II Rzeczpospolitej. 

 

***

Młodzież naszego liceum miała okazję zobaczyć spektakl przygotowany przez Teatr Nowy ze Słupska pt. "Dziady" Adama Mickiewicza. Szczególne znaczenie miał dla uczniów biorących udział w warsztatach teatralnych. Sztuka rozbudzała wrażliwość teatralną w roku 100-lecia niepodległości, gdyż dawała możliwość przypomnienia sobie jednego z najważniejszych dramatów w dziejach naszej kultury.

 

***

Nasze liceum znalazło się wśród 1000 szkół realizujących projekt "Upoluj swoją książkę", organizowany przez Instytut Książki, w ramach akcji Czytaj PL. Dzięki niemu można zupełnie za darmo przeczytać lub wysłuchać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków. 

 

 

***

Często odwiedzają naszą szkołę nasi absolwenci. Jedni chcą spotkać młodszych kolegów, czasem byłych nauczycieli, ale są i tacy, którzy chcą podzielić się z młodszymi kolegami swoimi doświadczeniami. I tak Ania Magda podawała "receptę" na maturalny sukces z matematyki, Zuzia Salwik  mówiła o opanowaniu stresu, a Kuba Skowroński zachęcał, by studiować na WAT.

 

***

Od kilku lat realizowany jest w naszym liceum projekt nauczania literatury i sztuki Młodej Polski w terenie, dlatego uczniowie klasy drugiej jadą do Krakowa, by spacerować uliczkami przemierzanymi kiedyś przez Wyspiańskiego czy Matejkę. Zwiedzają galerię sztuki w Sukiennicach, oglądają witraże i polichromie wykonane przez Stanisława Wyspiańskiego.  Klasie 2b dopisała tej jesieni wyjątkowo piękna pogoda. 

 

***

13 i 14 listopada rozegrano rejonową licealiadę w unihokeju w ZST w Mielcu. Po wyczerpujących pojedynkach nasze dziewczyny zajęły I miejsce w grupie. Chłopcy uplasowali się na 2. pozycji w grupie. 

 

***

W ramach realizacji programu ministerialnego pn. "Godność, wolność, niepodległość"  zorganizowaliśmy II Powiatową Grę Terenową pn. "Niepodległa". Czteroosobowe grupy uczniów musiały zmierzyć się z zadaniami dotyczącymi wiedzy na temat II Rzeczypospolitej. Zwycięzcami okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej z  Bukowca oraz z Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE