reklama

Tak Kolbuszowa uczciła ich pamięć. 85. rocznica Zbrodni Katyńskiej i 15. rocznica katastrofy smoleńskiej [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: B. Posłuszny

Tak Kolbuszowa uczciła ich pamięć. 85. rocznica Zbrodni Katyńskiej i 15. rocznica katastrofy smoleńskiej [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
61
zdjęć

Tak Kolbuszowa uczciła ich pamięć. 85. rocznica Zbrodni Katyńskiej i 15. rocznica katastrofy smoleńskiej | foto B. Posłuszny

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WIADOMOŚCIW czwartek, 10 kwietnia Kolbuszowa upamiętniła dwie tragiczne daty w polskiej historii - 85. rocznicę Zbrodni Katyńskiej i 15. rocznicę Katastrofy Smoleńskiej. Obchody rozpoczną się punktualnie o godzinie 12 przed Zespołem Szkół Technicznych w Kolbuszowej.
reklama

Mieszkańcy Kolbuszowej i okolicznych miejscowości mieli okazję oddać hołd ofiarom jednej z największych tragedii w historii Polski – Zbrodni Katyńskiej oraz katastrofy smoleńskiej. Obchody tych dwóch ważnych rocznic odbyły się 10 kwietnia, na placu przed Zespołem Szkół Technicznych w Kolbuszowej. Uroczystość miała na celu przypomnienie o cierpieniu i tragicznych losach osób, które zginęły w wyniku tych wydarzeń, a także wyrażenie szacunku i pamięci.

Punktualnie o godzinie 12:00 odśpiewano hymn państwowy, po którym młodzież ZST w Kolbuszowej zaprezentowała poruszający i wyjątkowy program artystyczny. Przedstawienie miało na celu nie tylko uczczenie pamięci ofiar, ale również uświadomienie młodszym pokoleniom ważności tych tragicznych momentów w historii Polski.

reklama

W trakcie uroczystości odbyła się także modlitwa w intencji ofiar Zbrodni Katyńskiej oraz katastrofy smoleńskiej. Po modlitwie złożone zostały kwiaty przed pamiątkową tablicą ku czci ofiar katastrofy smoleńskiej. To ważny moment, który miał na celu uhonorowanie tych, którzy oddali życie w wyniku tragicznych wydarzeń, które na zawsze wpisały się w historię Polski.

Józef Kardyś, starosta kolbuszowski podkreślił podczas tegorocznych obchodów, jak ważna jest pamięć o tych tragicznych wydarzeniach. Zwracając się do obecnej młodzieży, prosił, aby ta kontynuowała pamięć i nigdy nie zapomniała o naszej historii i losach tych, którzy tragicznie zginęli. 

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo