Reklama

Szykuje się duży remont w centrum miasta. Będą jeszcze większe korki

Opublikowano: pon, 21 wrz 2020 14:12
Autor:

Szykuje się duży remont w centrum miasta. Będą jeszcze większe korki  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Przy okazji poruszonego tematu jednej z Kolbuszowskich ulic wyszły plany remontu drogi krajowej numer dziewięć. Kiedy kierowcy będą musieli nastawić się na duże korki związane z pracami przy wspomnianym trakcie?

- Mam pytanie do skarbnika, zmniejszone zostały wydatki na przebudowę oświetlenia na ul. Kościuszki. Wspomniana ulica jest powiązana z ul. Sawy - zaczęła radna Grażyna Halat. 

Prace na ul. Kościuszki były zaplanowane do realizacji w tym roku. - Na ten cel było zabezpieczone 500 tys. zł, przy czym realizacja tej inwestycji jest powiązana z PGE - wyjaśnił, wywołany do odpowiedzi burmistrz Jan Zuba. 


 Prace na krajówce

Polska Grupa Energetyczna będzie demontować linię napowietrzną. - Będzie ją kablować i mamy takie porozumienie, że będziemy to realizować wspólnie w jednym czasie - wyjaśnił Jan Zuba.

 W jednym wykopie będą układane kable związane z oświetleniem i kable zasilające poszczególne nieruchomości. - Jednocześnie na to zadanie nakłada się jeszcze modernizacja odcinka drogi krajowej pomiędzy rondami - dodał szef gminy. Pracę mają zaczynać się od ronda przy policji, a kończyć na rondzie na ul. Tarnobrzeskiej.

Jakie są przyszłoroczne ustalenia magistratu? Jak będzie przebudowana linia oświetleniowa? - Polska Grupa Energetyczna skabluje tę linię energetyczną, my wybudujemy nową linię oświetleniową. W 2022 roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych przystąpi do remontu drogi krajowej - mówił włodarz podczas ostatniej sesji miejskiej. 

Bez remontu

Burmistrz zwrócił uwagę na to, w jakim stanie obecnie jest droga krajowa nr 9

- To już 20 lat i wymaga on kapitalnego remontu, wymiany krawężników, przełożenia chodników i oczywiście nowej nawierzchni, ale także remontu kanalizacji deszczowej - mówił włodarz. 


Szef gminy dodał, że odcinek drogi krajowej w kierunku Kolbuszowej Górnej, na odcinku od ronda do mostu na Górniance, przechodził rewitalizację kilka lat temu i wówczas podczas prac wykonano na nowo kanalizację deszczową. 

Natomiast na tym odcinku, w kierunku Tarnobrzega, kanalizacja deszczowa nie była w ogóle modernizowana. Co za tym idzie, wymaga ona przebudowy. Cały ten zakres prac jest planowany do realizacji w 2020 roku. 

- Współpracujemy w tym temacie z PGE i generalną dyrekcją dróg, żeby te inwestycje w tym samym obszarze właściwie zsynchronizować w czasie - zapewnił Zuba.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE