Reklama

Szykują się podwyżki stawek podatku od nieruchomości na 2018 rok

Opublikowano:
Autor:

Szykują się podwyżki stawek podatku od nieruchomości na 2018 rok - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Radni gminy Raniżów podjęli uchwałę w sprawie określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości na 2018 rok.

Radni gminy Raniżów podjęli uchwałę w sprawie określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości na 2018 rok. Ile od nowego roku zapłacą mieszkańcy? I kto będzie zwolniony od opłat?

Tematem podatków raniżowscy samorządowcy zajęli się podczas ostatniej sesji (23 listopada). Kwoty, jakie mieszkańcy będą wpłacać do gminnej kasy, różnią się niewiele od kwot pobieranych przez urząd obecnie.

 

 

W porównaniu z obowiązującymi w tym roku stawkami nie będzie żadnych różnic w wysokości podatku od gruntów oraz od budowli.
 
Sprawy groszowe
Małe podwyżki szykują się w stawkach podatku od budynków i ich części. Różnice wyniosą od kilku do kilkudziesięciu groszy. Pośród stawek, które ulegną zmianie, znalazł się podatek od budynków lub ich części zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obrotu kwalifikowanym materiałem siewnym. Kwota obowiązująca w tym roku jest o 21 groszy niższa niż ta, która będzie pobierana od nowego roku. Bedzie wynosić 10,80 zł od 1 mkw. powierzchni użytkowej.

Więcej w 49 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE