Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: ZST Kolbuszowa

Szkolne mistrzostwa "Strongman ZST" rozstrzygnięte. Kto został najsilniejszym uczniem Zespołu Szkół Technicznych w Kolbuszowej? [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne

Do rywalizacji stanęło 16 uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Kolbuszowej. Kto okazał się najlepszy? | foto ZST Kolbuszowa

WIADOMOŚCIŁukasz Nidental z klasy 3D Zespołu Szkół Technicznych w Kolbuszowej zajął 1. miejsce w tegorocznych mistrzostwach "Strongman ZST", pokonując 15 rówieśników. Kto jeszcze stanął na podium?

W czwartek, 25 stycznia, w siłowni Zespołu Szkół Technicznych w Kolbuszowej odbyły się coroczne mistrzostwa szkoły - "Strongman ZST". Tego roku 16 uczniów stanęło do rywalizacji o miano najsilniejszego ucznia.

Zacięta rywalizacja wyłoniła zwycięzców, którzy mogą pochwalić się nie tylko niezwykłą siłą, ale również determinacją i duchem sportowym. Pierwsze miejsce zajął Łukasz Nidental z klasy 3D, drugie miejsce przypadło Damianowi Nodze z klasy 4A, a trzecie miejsce zdobył Piotr Serafin z klasy 2C.

Zawody obejmowały cztery konkurencje, które wymagały od uczestników nie tylko siły, ale również techniki i wytrwałości. Wśród nich znalazły się: wyciskanie sztangi na ławce poziomej, wyciskanie nad głową na maszynie oraz przysiady na suwnicy - wszystkie z obciążeniem równym połowie masy ciała zawodnika, a także podciąganie na drążku. Takie zestawienie prób siłowych zapewniło kompleksowe sprawdzenie umiejętności uczestników.

Oto troje uczniów, którzy stanęli na podium w szkolnych mistrzostwach. Fot. ZST Kolbuszowa.