Reklama

Szkoła Podstawowa w Woli Raniżowskiej chce nosić imię biskupa Jana Ozgi

Opublikowano: wt, 2 kwi 2019 17:30
Autor:

Szkoła Podstawowa w Woli Raniżowskiej chce nosić imię biskupa Jana Ozgi - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Zespół Szkół w Woli Raniżowskiej skierował do Rady Gminy Raniżów pismo, w którym zwrócił się z prośbą o podjęcie uchwały w sprawie nadania imienia placówce. Na patrona szkoły wnioskodawcy wskazali biskupa Jana Ozgę.

- Jesteśmy przekonani, że Szkoła Podstawowa w Woli Raniżowskiej powinna nosić imię biskupa Jana Ozgi, który od 30 lat poświęca się pracy misyjnej w Kamerunie - napisali w piśmie wnioskodawcy. 

Jak podkreślili autorzy pisma, biskup Jan Ozga jest absolwentem SP w Woli Raniżowskiej, pierwszym misjonarzem, pierwszym wikariuszem generalnym i pierwszym biskupem z parafii w Woli Raniżowskiej. - To najbardziej znany mieszkaniec Woli Raniżowskiej, znany nie tylko w Polsce, ale i na  świecie - zapewnili i dodali: - Mamy nadzieję, że postać patrona będzie źródłem inspiracji dla wszystkich działań wychowawczych i prawdziwym wzorem dla młodych ludzi wchodzących w dorosłe życie. Zdajemy sobie sprawę, że to wielki honor dla nas, ale i zobowiązanie, któremu będziemy starali się sprostać.

 

9 maja

Społeczność szkoły, która podpisała się pod wnioskiem, podkreśliła, że nadanie szkole imienia biskupa Ozgi będzie istotną częścią obchodów jubileuszu 100-lecia Parafii pw. św. Wojciecha w Woli Raniżowskiej. - Termin organizacji uroczystości nadania imienia związany jest z przyjazdem biskupa do kraju na obchody jubileuszu parafii i wstępnie planowany jest na 9 maja 2019 roku - wyjaśnili. Jak dodali, uroczystość nadania imienia zostanie połączona z wręczeniem sztandaru. - Biskup Jan Ozga wyraził zgodę na to, aby nasza szkoła nosiła jego imię - stwierdzili.

Jak poinformował Jan Puzio, przewodniczący Rady Gminy Raniżów, uchwała w sprawie nadania patrona szkole w Woli Raniżowskiej będzie przygotowana na najbliższą sesję (28 marca).

O tym, jaką decyzję podjęli w tej sprawie radni, poinformujemy na łamach Korso.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.