Sześć medali zdobyli zawodnicy KS-u Studio Mocy Kolbuszowa w rozegranych w Sosnowcu mistrzostwach Polski juniorów w trójboju siłowym klasycznym. - Zdjęcie główne

WIADOMOŚCI

Nasz klub reprezentowało 12 osób. - Udało się nam zdobyć aż dwa złote medale, dwa brązowe w indywidualnych konkurencjach i dwa brązowe medale w  drużynowej rywalizacji, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn – zaznaczał trener Grzegorz Mikuła.

Mistrzynią Polski (do 23 lat) w kategorii do 57 kg została Magdalena Pytlak. - Jednocześnie ustanowiła nowy rekord Polski w martwym ciągu. Magda w ostatniej próbie wyniosła aż 145 kg. Zdobycie tego złota kosztowało ją dużo sił – zaznaczał Mikuła. Z mistrzowskiego tytułu cieszy się również Dominik Boczek (junior do 18 lat). - Debiutant na zawodach tej rangi, w ostatniej próbie wyniósł 202,5 kg w martwym ciągu i była to próba dająca mu złoty medal w kat. 66 kg – wspominał trener Studia Mocy. Natalia Wyparło (juniorka do 18 lat) zdobyła brązowy medal w kategorii 47 kg.

Najniższe miejsce na podium zajęła również Magdalena Kwiatek w kategorii 63 kg. Ponadto nasza żeńska ekipa w składzie: Magdalena Pytlak, Magdalena Kwiatek i Weronika Trojnacka (juniorki do 23 lat) uzyskała wynik, który dał im brązowy medal w punktacji drużynowej. Ich sukces w drużynowej walce skopiowali panowie: Dominik Boczek, Hubert Jemioło oraz Bartosz Szczepankiewicz (juniorzy do 18 lat). - To ogromny sukces naszego klubu, tym bardziej że w tym roku konkurencja była ogromna i walka o medale toczyła się do samego końca – mówił jeden z dwóch trenerów Studia Mocy.