Reklama

Szczęściarze

Opublikowano:
Autor:

Szczęściarze - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Dla osób po przeszczepie szpiku kostnego są prawdziwymi bohaterami, a nawet aniołami. Oni jednak skromnie przyznają, że zrobili to, co do nich należało. Dawcy szpiku kostnego, bo o nich mowa, dają chorym najcenniejszy dar – szansę na życie.

26-letni Mateusz Jagodziński z Hadykówki doskonale pamięta moment, w którym odebrał telefon z informacją, że może zostać dawcą szpiku kostnego. – Pierwszy telefon otrzymałem w czerwcu 2016 roku. Pamiętam to jak dziś. Byłem w pracy i właśnie wtedy zadzwoniła do mnie Fundacja DKMS. Na początku pomyślałem, że to jakiś głupi żart, lecz jak ochłonąłem, zrozumiałem, że to poważna sytuacja i muszę podjąć poważną decyzję. Oczywiście nie mogłem powiedzieć nic innego jak: "Tak, nadal chce pomóc" – przyznaje młody mężczyzna. 

Zasługa wychowawczyni
Do Bazy Potencjalnych Dawców Szpiku Kostnego Fundacji DKMS Polska Mateusz trafił kilka miesięcy wcześniej. – Zarejestrowałem się dość spontanicznie, podczas akcji "Pomóż Hubercikowi i innym", która odbyła się 19 października 2015 roku w Kolbuszowej. Akcja była ogłaszana na terenie powiatu, więc stwierdziłem, czemu nie, może akurat to ja będę mógł pomóc Hubertowi lub innej potrzebującej osobie – mówi 26-latek. Już wcześniej, jako uczeń kolbuszowskiego liceum ogólnokształcącego, Mateusz chętnie angażował się w akcje charytatywne. Był też Honorowym Dawcą Krwi. To właśnie szkole średniej, a w zasadzie jednej z nauczycielek, mężczyzna zawdzięcza podjęcie decyzji o dołączeniu do bazy dawców. – Moja wychowawczyni z liceum, pani Joanna Kozubal, napisała do mnie przed akcją i zaprosiła mnie, żebym przyjechał. Dzisiaj jestem jej za to bardzo wdzięczny – zaznacza nasz rozmówca.

Więcej w 36 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE