Reklama

Reklama

"Święto Kłosa" w Woli Raniżowskiej. Zobacz zdjęcia

Opublikowano: 2 września 2020 12:15
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W ostatnią niedzielę sierpnia odbyło się tradycyjne już Święto Kłosa w Woli Raniżowskiej.

Tuż przed rozpoczęciem uroczystej mszy dożynkowej, sprzed kapliczki w centrum miejscowości, barwnym i dostojnym korowodem grupy wieńcowe niosły własnoręcznie wykonane piękne wieńce dożynkowe.

- W uroczystościach uczestniczyło sześć sołectw: Wola Raniżowska, Mazury, Zielonka, Staniszewskie, Korczowiska i Posuchy

- wymienia Dariusz Sobolewski, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Raniżowie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Utalentowana dziewczynka z Kolbuszowej podbija scenę [FOTO]

Dożynkowe dary złożyli Czesława i Józef Raczkowie z Woli Raniżowskiej. Mszę świętą odprawili Kazimierz Zięba, proboszcz parafii pw. św. Wojciecha w Woli Raniżowskiej oraz ks. prałat Eugeniusz Worsa. Oprawę artystyczną uroczystości zapewniła Kapela Ludowa "Raniżowianie" oraz miejscowa schola parafialna.

ZAPISZ SIĘ!: Festiwal Psalmów Dawidowych w ten czwartek. Zarejestruj się na wydarzenie

Tuż po mszy na placu kościelnym odbyła się prezentacja wieńców oraz rozstrzygnięcie konkursu na "Najładniejszy Wieniec Dożynkowy". W tym celu powołano komisję oceniającą przygotowane wieńce w składzie: ks. Kazimierz Zięba, proboszcz parafii w Woli Raniżowskiej (przewodniczący), Grażyna Wyka, przewodnicząca Komisji Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Powiatu Kolbuszowskiego oraz Eugeniusz Makusak, radny z gminy Raniżów.

Komisja konkursowa postanowiła jednogłośnie przyznać równorzędne pierwsze miejsce wieńcom reprezentującym poszczególne sołectwa. 

Organizatorem tegorocznych uroczystości dożynkowych był Władysław Grądziel, wójt gminy Raniżów oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Raniżowie.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z 2019 ROKU: Święto kłosa w Woli Raniżowskiej. Zobacz zdjęcia z niedzielnej imprezy

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.