Studio Mocy w ofensywie

Studio Mocy w ofensywie - Zdjęcie główne

WIADOMOŚCITrwa głosowanie w siódmej już edycji sportowego plebiscytu Korso Kolbuszowskiego.

Sympatycy Kolbuszowskiego Studia Mocy nie tracą czasu. Dzięki SMS-om Studio jest na prowadzeniu w kategorii Drużyna Roku, a Mariusz Brito w kategorii Sportowiec Roku.

Na razie najwięcej głosów (SMS, stan na poniedziałek, godzina 23) w kategorii Talent Roku otrzymał pływak Braian Skowroński. W kategorii Trener Roku pierwszym liderem został Waldemar Mazurek z Raniżovii Raniżów.

Warto przypomnieć, że zmieniliśmy regulamin. Do tej pory możliwość powtórzenia triumfu miał tylko zwycięzca kategorii Talent Roku w nowej roli - Sportowca Roku. Uznaliśmy, że wyniki sportowe części naszych sportowców dają im prawo ponownego udziału w prestiżowym wyścigu. Nie chcemy odbierać możliwości udziału w plebiscycie tym, którzy najlepiej reklamują nasz region, walcząc w mistrzostwach Polski, a nawet w mistrzostwach świata. Dobrych "starych" niech wyprą nowi lepsi, a nie regulamin. Żeby jednak nie było za nudno, nie nominowaliśmy laureatów pierwszych miejsc z poprzedniej edycji. Teraz ruch należy do Was, drodzy Czytelnicy.

Każdy z nominowanych ma też przydzielony numer, pod który można wysyłać SMS-y (koszt za SMS to 2,46 zł z VAT). Tradycyjnie wygrywają ci, którzy po zsumowaniu głosów SMS oraz głosów oddanych na kuponach zdobędą ich najwięcej. Statuetki dla trójki Sportowców Roku, Talentu Roku, Trenera Roku i Drużyny Roku rozdamy podczas uroczystej gali. Głosowanie w plebiscycie kończymy w piątek, 16 lutego 2018 roku. W tym dniu głosy na kuponach można dostarczać do naszej redakcji najpóźniej do godziny 16. Natomiast głosowanie SMS potrwa do północy. Pełny regulamin plebiscytu dostępny jest w biurze redakcji.

SPORTOWIEC ROKU
Mariusz Brito
(trójbój siłowy, Studio Mocy Kolbuszowa)
W 2017 roku został podwójnym wicemistrzem Polski w trójboju siłowym do 23 lat i seniorów, mistrzem kraju w wyciskaniu sztangi leżąc do 23 lat, zajął piąte miejsce w mistrzostwach Europy juniorów i zdobył brązowy medal w drużynie na mistrzostwach świata.
(SMS o treści: SPORTOWIEC.1 na numer NUMER 7248)

Marta Olejarczyk (piłka nożna, Sokół Kolbuszowa Dolna)
Piłkarka na wiosnę tego roku grała w reprezentacji Polski do 17, a następnie była powołana na konsultacje kadry do 19 lat. Kluczowa zawodniczka linii obrony Sokoła.
(SMS o treści: SPORTOWIEC.2 na numer NUMER 7248)

Konrad Płoch (badminton, Start Widełka)
Zdobył w 2017 roku brązowy medal w mistrzostwach Polski juniorów (gra podwójna, z Pawłem Kopańskim), brał udział w mistrzostwach świata juniorów. Doszedł do trzeciej rudny w grze mieszanej. Wraz z drużyną SMS-u Białystok zajął 3. miejsce w ekstraklasie.
(SMS o treści: SPORTOWIEC.3 na numer NUMER 7248)

Monika Węgrzyn (lekka atletyka, Tiki-Taka Kolbuszowa)
Zdobywczyni złotego medalu w mistrzostwach Polski młodziczek biegach górskich (1 500 metrów). Triumfowała w kilku biegach ulicznych w kategorii kobiet m.in. w Warszawie (5 km), w Rzeszowie (10 km), w Tarnowie (10 km) i w Krakowie (5 km).
(SMS o treści: SPORTOWIEC.4 na numer NUMER 7248)

Monika Zielińska (Kolbuszowski Klub Karate)
W 2017 roku zdobyła: brązowy medal mistrzostw Polski kobiet (open), srebrny medal mistrzostw Polski kobiet (do 65 kg), brązowy medal mistrzostw Europy do 22 lat (do 65 kg). Zajęła pierwsze miejsce w otwartych mistrzostwach Szwajcarii.
(SMS o treści: SPORTOWIEC.5 na numer NUMER 7248)

Szymon Zięba (lekka atletyka, Tiki-Taka Kolbuszowa)
W tym roku zgarnął dwa srebrne medale w halowych mistrzostwach Polski juniorów (1500 metrów, sztafeta 4x400). Wywalczył brązowy medal (na 800 metrów) w mistrzostwach Polski juniorów na otwartym stadionie. Brązowy medalista mistrzostwa Polski juniorów biegach górskich (4 km), członek kadry narodowej juniorów, wielokrotny mistrz Podkarpacia.
(SMS o treści: SPORTOWIEC.6 na numer NUMER 7248)

TALENT ROKU
Magdalena Niemczyk (lekka atletyka, Tiki-Taka Kolbuszowa)
Złota medalistka mistrzostw Polski młodziczek (100 metrów). Jest międzywojewódzką (Podkarpacie, Małopolska) mistrzynią na 100 i 300 metrów. W swojej kategorii (młodziczek) nie przegrała żadnych zawodów. Liderka rankingów do 16 lat. Uczestniczka mityngów gwiazd kobiet.
(SMS o treści: TALENT.1 na numer NUMER 7248)

Albert Orzech (piłka nożna, Sokół Kolbuszowa Dolna)
Skrzydłowy pomocnik strzelił w rundzie jesiennej 7 goli, zanotował 13 asyst. Wychowanek MKS-u Kolbuszowa dopiero za pół roku skończy wiek juniora, a już na dobre zadomowił się w seniorskiej drużynie.
(SMS o treści: TALENT.2 na numer NUMER 7248)

Wiktoria Wrońska (lekka atletyka, Tiki-Taka Kolbuszowa)
W 2017 roku została halową wicemistrzynią Polski juniorek młodszych (200 metrów), dwukrotnie zajmowała czwarte miejsce na 100 i 200 metrów podczas finału OOM, wielokrotna mistrzyni Podkarpacia.
(SMS o treści: TALENT.3 na numer NUMER 7248)

Szymon Maciąg (badminton, Start Widełka)
15-latek to jeden z najzdolniejszych wychowanków Startu Widełka. W 2017 roku zdobył mistrzostwo Polski młodzików (w singlu), złoty medal Grand Prix Gold (mikst), odniósł podwójne zwycięstwo w międzywojewódzkich (Małopolska, Podkarpacie) mistrzostwach młodzików (singiel i gra podwójna).
(SMS o treści: TALENT.4 na numer NUMER 7248)

Braian Skowroński (pływanie, Fregata Kolbuszowa)
Uniwersalny zawodnik (mocny w kilku stylach). W 2017 roku zdobył cztery złote medale w mistrzostwach Podkarpacia w Strzyżowie, zgarnął cztery złote medale w ogólnopolskich zawodach dzieci (10 lat) w Strzyżowie, lider klasyfikacji Podkarpackiej Ligi Dzieci, 2 grudnia  w Dębicy pobił dwa rekordy Podkarpacia: na 200 metrów stylem zmiennym i na 50 metrów stylem grzbietowym.
(SMS o treści: TALENT.5 na numer NUMER 7248)

TRENER ROKU
Roman Jemioło (Kolbuszowski Klub Karate)
W jego klubie trenuje około 50 osób, z czego około 15 startuje w oficjalnych zawodach. Wciąż jego najsłynniejszą wychowanką jest Monika Zielińska, ale stwarza warunki do rozwoju młodszym zawodnikom.
(SMS o treści: TRENER.1 na numer NUMER 7248)

Bogdan Karkut (lekka atletyka, Tiki-Taka Kolbuszowa)
Od ponad roku jest nie tylko trenerem, ale również prezesem Tiki-Taki, ale woli, jak traktuje się go jako szkoleniowca. Jego wychowankowie biją się o najwyższe miejsca w krajowych mistrzostwach i nieprzypadkowo kolbuszowski klub został wyróżniony przez Podkarpacki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki. Tiki-Taka w tym sezonie zajęła czwarte miejsce we współzawodnictwie klubów sportowych na Podkarpaciu.
(SMS o treści: TRENER.2 na numer NUMER 7248)

Waldemar Mazurek (piłka nożna, Raniżovia)
Grający trener osiągnął z beniaminkiem rozgrywek imponujący wynik po rundzie jesiennej. Jego zespół jest już prawie pewny utrzymania w mocnej lidze, a Mazurek mimo 46 lat wciąż był jednym z ważnych ogniw tego zespołu.
(SMS o treści: TRENER.3 na numer NUMER 7248)

Piotr Surowiec (badminton, Start Widełka)
W 2017 roku świętował wielki sukces swojego kolejnego młodego podopiecznego Szymona Maciąga. Potrafił zachęcić do regularnych treningów jeszcze młodszych dzieciaków. Poza tym był jednym z filarów drużyny Startu, która zajęła drugie miejsce w wojewódzkiej pierwszej lidze.
(SMS o treści: TRENER.4 na numer NUMER 7248)

Agnieszka Wilk-Sybicka (siatkówka, Niwa Niwiska)
Jej wychowanki w rozgrywkach Podkarpackiej Ligi Młodziczek wywalczyły w 2017 roku piąte miejsce. Po przejściu do kategorii kadetek w pierwszym etapie rozgrywek zajęły czwarte miejsce w jednej z trzech wojewódzkich grup. Wilk-Sybicka trenuje z młodymi dziewczętami nie tylko w Niwiskach. Organizuje zajęcia w okolicznych miejscowościach, szukając tam nowych zawodniczek.
(SMS o treści: TRENER.5 na numer NUMER 7248)

DRUŻYNA ROKU
Leśnik Kolbuszowa (siatkówka)
Siatkarze reprezentujący kolbuszowskie nadleśnictwo wygrali rozgrywki Kolbuszowskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej w sezonie 2016/2017. To ich czwarty mistrzowski tytuł w historii tych rozgrywek. Poradzili sobie z wieloma młodszymi zespołami.
(SMS o treści: DRUZYNA.1 na numer NUMER 7248)

Kolbuszowski Klub Nordic Walking
Panie i panowie z kijkami tworzą świetny zespół. Ci najwytrwalsi mogą pochwalić się ciekawymi wynikami, ale nie medale są najistotniejsze. Nie sposób nie docenić organizacyjnych zdolności tego klubu. Puchar Świata, Wiosenne Zmagania z Zimowymi Zapasami czy Marsz Świetlistych Mikołajów to tylko niektóre z inicjatyw KKNW.
(SMS o treści: DRUZYNA.2 na numer NUMER 7248)

Sokół Kolbuszowa Dolna (piłka nożna, męski zespół)
Lider dębickiej klasy okręgowej w 2017 roku przegrał tylko jeden mecz i to jeszcze w końcówce sezonu 2016/17. Jesień zakończył z przewagą 8 punktów nad wiceliderem i jest na dobrej drodze do upragnionego awansu do czwartej ligi.
(SMS o treści: DRUZYNA.3 na numer NUMER 7248)

Start Widełka (badminton)
W rozgrywkach pierwszej podkarpackiej ligi nasz młody zespół wywalczył drugie miejsce. Kolejni wychowankowie Piotra Surowca mogą rozwijać się, startując w coraz mocniejszych turniejach. Starsi wychowankowie Surowca rozwijają się w większych ośrodkach, ale nie zapominają o korzeniach.
(SMS o treści: DRUZYNA.4 na numer NUMER 7248)

Studio Mocy Kolbuszowa (trójbój siłowy)
Podopieczni Grzegorza Mikuły i Mariusza Brito zaistnieli w dużych imprezach. To dopiero pierwszy rok ich działalności (od maja), a już udało im się wywalczyć kilkanaście mistrzowskich tytułów. Na ostatnich mistrzostwach Polski zgarnęli aż 11 medali. Młodzi zawodnicy pracując w świetnej atmosferze bardzo szybko zrobili ogromne postępy.
(SMS o treści: DRUZYNA.5 na numer NUMER 7248)