Reklama

Strzelał z broni do wiat przystankowych na terenie gminy Niwiska. Jaką karę poniósł?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KPP Kolbuszowa

Strzelał z broni do wiat przystankowych na terenie gminy Niwiska. Jaką karę poniósł? - Zdjęcie główne

Broń zabezpieczyli kolbuszowscy policjanci. | foto KPP Kolbuszowa

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wracamy do sprawy sprzed roku, kiedy to 22-latek strzelając z broni pneumatycznej, uszkodził łącznie pięć przystanków w Kosowach i Siedlance (gmina Niwiska).

Przypomnijmy, że o uszkodzeniu przystanków powiadomił przedstawiciel Urzędu Gminy w Niwiskach, na początku stycznia 2022 roku. Z przekazanych informacji wynikało, że do uszkodzenia doszło w nocy pomiędzy 31 grudnia 2021 roku a 1 stycznia 2022 roku. Wtedy to wartość strat oszacowano na ponad 8 tys. złotych.

 


- Funkcjonariusze ustalili, że związek z tym zdarzeniem może mieć 22-letni mieszkaniec gminy Niwiska, który strzelał z pistoletu w szyby przystanków. Pojechali do domu mężczyzny, gdzie zatrzymali 22-latka i zabezpieczyli posiadaną przez niego broń pneumatyczną

- przekazała Jolanta Skubisz-Tęcza, rzecznik prasowy KPP w Kolbuszowej. Po zgromadzeniu niezbędnych materiałów policjanci przedstawili mu zarzuty uszkodzenia pięciu wiat przystankowych. 22-latek przyznał się do zarzutów. Za uszkodzenie mienia groziło mieszkańcowi gminy Niwiska do 5 lat pozbawienia wolności. 


O postępy śledztwa zapytaliśmy w środę (25 stycznia) w kolbuszowskiej prokuraturze. Tomasz Chudzik poinformował w rozmowie z nami, że w tej sprawie 20 czerwca ubiegłego roku zapadł wyrok. 

- Mężczyzna poddał się karze, dlatego wysłaliśmy wniosek o skazanie bez przeprowadzenia rozprawy. Została mu wymierzona kara grzywny w wysokości 6000 złotych i przepadek wiatrówki, którą strzelał do wiat przystankowych, na rzecz skarbu państwa. Sąd zasądził także koszty postępowania w kwocie 710 złotych

- przekazał prokurator.

Jak udało nam się ustalić, mężczyzna jeszcze przed rozprawą naprawił wyrządzone szkody. 22-latkowi postawiono łącznie 5 zarzutów. Szkody miały różną wartość, w zależności od przystanku - od 585 do 2341 złotych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy