Reklama

Strażacy z Kolbuszowej wyjeżdżają nawet kilka razy dziennie do pożarów traw. Najczęściej pali się na terenie gminy Majdan Królewski

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Strażacy z Kolbuszowej wyjeżdżają nawet kilka razy dziennie do pożarów traw. Najczęściej pali się na terenie gminy Majdan Królewski - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ponad 20 pożarów - tyle w ostatnim tygodniu odnotowali strażacy, którzy z żywiołem ognia na terenie naszego powiatu musieli walczyć nawet kilka razy dziennie.

Jak informuje Marcin Wieczerzak, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Kolbuszowej, tylko w ostatnim tygodniu strażacy interweniowali kilkadziesiąt razy. Najczęściej, bo aż 15 razy strażacy gasili ogień na terenie gminy Majdan Królewski.

- Czasami jest to nieostrożność osób w posługiwaniu się ogniem otwartym, ale w większości przypadków są to po prostu podpalenia, czyli celowe działanie człowieka - mówi Marcin Wieczerzak.

W zależności od wielkości palącego się obszaru w działaniach gaśniczych biorą udział zarówno strażacy z jednostek OSP, jak i państwowa straż pożarna.

Na wiosnę najczęściej dochodzi do pożarów wznieconych wypalaniem traw na łąkach oraz nieużytkach rolnych, spowodowanych nieostrożnością człowieka. Pomimo wielu apeli ten problem powtarza się z roku na rok.

Więcej w aktualnym Korso

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE