Reklama

Strażacy z gminy Raniżów zostali doposażeni. Które jednostki i jakie sprzęty dostały?

Opublikowano:
Autor:

Strażacy z gminy Raniżów zostali doposażeni. Które jednostki i jakie sprzęty dostały?  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Dwa defibrylatory, trzy plecaki ratownictwa medycznego i trzy deski ortopedyczne - między innymi w taki sprzęt wzbogacili się druhowie z gminy Raniżów.

Na zakup sprzętu gmina Raniżów otrzymała z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej - Funduszu Sprawiedliwości ponad 35 tys. zł dofinansowania.

 

Jak mówi Adam Woś z raniżowskiego urzędu gminy, samorząd starał się o większą kwotę. - Wniosek, który złożyliśmy, opiewał na kwotę ponad 59 tys. zł - przyznaje pracownik UG w Raniżowie. Jak dodaje, kwota, którą otrzymała gmina, jednak cieszy.

 

Aby otrzymać dofinansowanie, gmina musiała dołożyć zaledwie 1 procent wartości zakupów, a więc dokładnie 356 zł i 87 gr. 

 

Za przyznane pieniądze zakupiono dwa defibrylatory, trzy plecaki PSP R1 z szynami Kramera, trzy deski ortopedyczne (pediatryczne) oraz jeden zestaw ratownictwa medycznego (torba z pierwszą pomocą).

 

Sprzęt trafił do OSP Raniżów, OSP Wola Raniżowska oraz OSP Staniszewskie, które należą do Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego oraz do strażaków z Zielonki i Porąb Wolskich.
 
Więcej w aktualnym Korso.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE