Reklama

Strażacy odbudowali zniszczone gniazdo bocianie [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI - Postanowiłem z kolegami ze straży, że zajmiemy się odbudową zniszczonego gniazda - mówi Czesław Białas, prezes OSP w Mazurach. Następnie akcja druhów potoczyła się już bardzo szybko.

- Po ostatnich wichurach, jakie nawiedziły nasz rejon, przejeżdżając przez naszą miejscowość, zauważyłem, że na jednej z posesji, przy drodze na słupie został tylko szkielet z konstrukcji bocianiego gniazda - powiedział prezes jednostki z gminy Raniżów. 

Postawa gniazda była zrobiona z drewnianego koła od wozu, przez silny wiatr została ona zniszczona. Całe gniazdo leżało na ziemi obok słupa. Prezes OSP skontaktował się z Towarzystwem Opieki nad Ptakami. Niestety nie byli oni w stanie pomóc w odbudowaniu gniazda. Taką samą odpowiedź szef strażaków usłyszał od zakładu energetycznego. Ci drudzy uzasadnili to tym, że jeżeli na słupie nie ma linii energetycznych, nie mogą im pomóc. Wtedy to prezes Białas stwierdził, że strażacy odbudują gniazdo. Na efekt nie trzeba było długo czekać. 

Pomocną dłoń wyciągnęła do nich firma "Utrzymanie Dróg Kochanowicz", użyczając zwyżki, która okazała się niezbędna. Wspólnie z druhami została zbudowana nowa wzmocniona platforma pod gniazdo, która została zamontowana na słupie. - Ze starego gniazda użyliśmy kilka koszy gałęzi, a resztę bociany urządzą sobie same - dodał prezes Białas. Rejon wioski, w którym znajduje się gniazdo, to okolica położona blisko małej rzeczki obok łąk i lasu. Bociany są tam już około 20 lat i co roku wychowują młode. 

- Może dzięki temu bociany nam się odwdzięczą i "przyniosą" nam nowych strażaków - żartobliwie podsumował Czesław Białas. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE