Reklama

Strażacy interweniują w Niwiskach. Pali się sadza w kominie w jednym z domów [AKTUALIZACJA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Strażacy interweniują w Niwiskach. Pali się sadza w kominie w jednym z domów [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne

Strażacy interweniują w Niwiskach. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Dzisiaj (niedziela, 25 września) około godz. 10:45 zapaliła się sadza w kominie w jednym z domów na terenie Niwisk. Strażacy zakończyli swoje działanie po prawie 4 godzinach.

Dyżurny kolbuszowskiego stanowiska kierowania państwowej straży pożarnej zgłoszenie o pożarze sadzy w przewodzie kominowym otrzymał o godz. 10:45. Na miejsce wysłano w sumie 3 zastępy strażaków - dwa z OSP Niwiska i jeden z PSP Kolbuszowa.

Jak poinformował nas o godz. 13:42 dyżurny SKKP w Kolbuszowej, strażacy ciągle działają na miejscu. Mają oni problem z dogaszeniem palących się sadzy. Nie ma osób poszkodowanych.

AKTUALIZACJA Z GODZ. 14:33

Strażacy po niespełna 4 godzinach zakończyli swoje działania.

Pamiętajmy o regularnych przeglądach kominów

Strażacy apelują, by mieszkańcy regularnie sprawdzali i czyścili swoje kominy. To może uratować zdrowie, a nawet życie. Najczęściej winni pożarów sadzy są bowiem właściciele domów, którzy nie dbają o regularne przeglądy.

- Najczęstszą przyczyną jest nie dokonywanie okresowych przeglądów przewodów kominowych i ich konserwacji, polegających na ich czyszczeniu. Drugą przyczyną jest spalanie różnego rodzaju materiałów, których nie powinniśmy spalać w piecach domowych, czyli mokre drewno, płyty wiórowe, tworzywa sztuczne, gumy. Powodują one odkładanie się sadzy na ściankach przewodu kominowego w wyniku nie wystąpienia pełnego procesu spalania

- mówił mł. bryg. Marcin Opioła z tarnowskiej straży pożarnej dla portalu rdn.pl.

Przypomnijmy, że regularne sprawdzanie oraz czyszczenie komina jest obowiązkowe. Za to zaniedbanie można zostać ukaranym grzywną do 5 tysięcy złotych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy