Reklama

Stefania Maciąg - stuletnia porębianka

Opublikowano:
Autor:

Stefania Maciąg - stuletnia porębianka  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kolejna mieszkanka powiatu kolbuszowskiego obchodziła w tym roku setne urodziny. Jubilatka pochodzi z Porąb Dymarskich.

Stefania Maciąg w czwartek, 18 lipca, świętowała okrągłe urodziny.  Jubilatka całe swoje życie mieszkała w Porębach Dymarskich.

- Przeżyła wojnę, spalenie się domu, ciężko pracowała na gospodarstwie - wspomina jej życie wnuczek. - Więc zajęć na co dzień był ogrom. Bez maszyn, własnymi siłami, sadzenie, pielenie, a później zbiór plonów - dodaje. 

Jak mówi rodzina stulatki, pani Stefania cieszy się, jak na swój wiek, dobrym stanem zdrowia. - Jest spokojną osobą o małych wymaganiach kulinarnych, lubi barszcz, ziemniaki , swojski chleb, jajka i mleko - opisuje upodobania babci wnuk. Jak dodaje, lubi ona spacerować i doglądać zwierząt na gospodarstwie.  - Wcześniej lubiła szyć na maszynie do szycia.

To już trzecia mieszkanka powiatu kolbuszowskiego, która ukończyła w tym roku sto lat. Pięknego jubileuszu doczekały się również Stanisława Biesiadecka, która 29 maja świętowała setne urodziny, oraz Waleria Pogoda, która 4 lipca ukończyła sto lat życia. 

Na terenie powiatu kolbuszowskiego aktualnie żyje szóstka osób, które ukończyły sto lat życia. Ciekawą informacją jest to, że są to same kobiety. Jedna w gminie Niwiska, jedna w gminie Majdan Królewski oraz jedna w gminie Cmolas. W gminie Kolbuszowa są dwie kobiety, które ukończyły okrągły wiek.

Najstarsza kobieta żyje w gminie Dzikowiec. Jak informuje Małgorzata Cudo, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Dzikowcu, jubilatka w grudniu skończy 103 lata.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE