Reklama

Stawki za śmieci zatwierdzone. Niższe niż planowano

Opublikowano: śr, 29 kwi 2020 10:13
Autor:

Stawki za śmieci zatwierdzone. Niższe niż planowano  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wczoraj (wtorek, 28 kwietnia) odbyła się sesja Rady Gminy Cmolas, na której radni uchwalili wysokość stawek za odbiór śmieci od mieszkańców. Ile zapłacimy miesięcznie w gminie Cmolas za swoje odpady?

Radni po dyskusji zmienili uchwałę i obniżyli stawki za śmieci. O proponowanych cenach przeczytasz TUTAJ.

Poniżej pełna treść zatwierdzonej już uchwały, a w kolejnym papierowym wydaniu naszej gazety Korso Kolbuszowskie (środa, 6 maja) szczegóły przebiegu sesji.

Ustala się miesięczną stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi odbieranymi od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy w okresie od 1 czerwca do 31 grudnia 2021 roku w wysokości:

- 16,50 zł od mieszkańca, w przypadku gdy nieruchomość zamieszkuje do pięciu mieszkańców włącznie,

- 5,00 zł od szóstego i każdego kolejnego mieszkańca, w przypadku gdy nieruchomość zamieszkuje więcej niż pięciu mieszkańców.

Określa się miesięczną stawkę opłaty podwyższonej za gospodarowanie odpadami komunalnymi, jeżeli właściciel nieruchomości nie wypełnia obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny, w wysokości:

- 33,00 zł od mieszkańca, w przypadku gdy nieruchomość zamieszkuje do pięciu mieszkańców włącznie,

- 10,00 zł od szóstego i każdego kolejnego mieszkańca, w przypadku gdy nieruchomość zamieszkuje więcej niż pięciu mieszkańców.

Zwalnia się w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi właścicieli nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi kompostujących bioodpady stanowiące odpady komunalne w kompostowniku przydomowym.

Zwolnienie, o którym mowa wynosi miesięcznie kwotę stanowiącą iloczyn kwoty 2,00 zł i liczby mieszkańców zamieszkujących daną nieruchomość, nie więcej jednak niż 10 zł.

Jak głosowali radni?

ZA (12)
Gaweł Ryszard
Łagoda Krzysztof
Marut Małgorzata
Piechota Dariusz
Siębor Stanisław
Stróż Rafał
Szpyt Magdalena
Warzocha Ryszard
Wolak-Posłuszny Bernadetta
Zagroba Andrzej
Zieliński Marian
Zieliński Waldemar
PRZECIW (1)
Walczyk Ryszard
WSTRZYMUJĘ SIĘ (2)
Bujak Andrzej
Maciąg Piotr

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE