Reklama

Starostwo dopłaci uczniom do biletów miesięcznych. Zwrot nawet do 50 procent

Opublikowano:
Autor:

Starostwo dopłaci uczniom do biletów miesięcznych. Zwrot nawet do 50 procent  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Radni Rady Powiatu, podczas sesji (22 sierpnia), podjęli uchwałę w ślad za którą od roku szkolnego 2019/2020 obowiązywać będą dopłaty do biletów miesięcznych. O dopłaty mogą starać się uczniowie uczęszczający do szkół ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest starostwo powiatowe.

Jak informuje starostwo w Kolbuszowej, dopłaty przysługują uczniom klas I, II, III oraz IV, dojeżdżających do szkół, znajdujących się poza miejscem zamieszkania. Na największą ulgę wynoszącą 50 procent kosztów biletu mogą liczyć uczniowie klas pierwszych. Uczniom klas II, III i IV z kolei przysługuje zniżka w wysokości 30 proc. wartości zakupionego biletu.
Warunkiem otrzymania refundacji jest okazanie przez ucznia w sekretariacie szkoły imiennego biletu miesięcznego zakupionego na dany miesiąc w określonym terminie.
 
Należy pamiętać, że uczeń może stracić prawo do refundacji biletu w następujących przypadkach:
- gdy przestaje kontynuować naukę w szkole średniej, dla której organem prowadzącym jest Powiat Kolbuszowski
- gdy została mu udzielona kara nagany przez dyrektora szkoły
- gdy przekroczył w czasie roku szkolnego liczbę 30 godzin nieusprawiedliwionej nieobecności na zajęciach szkolnych
- otrzymania nagannej oceny z zachowania za I semestr roku szkolnego 2019/2020.
 
Refundacja kosztów biletu miesięcznego dla uczniów wybierających szkoły średnie prowadzone przez Samorząd Powiatu Kolbuszowskiego obowiązuje już kilka lat. Ta forma pomocy ma przede wszystkim zachęcić młodzież do wybierania placówek ponadpodstawowych, dostępnych w naszym powiecie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE