Reklama

Starosta zakazuje

Opublikowano:
Autor:

Starosta zakazuje - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI - Nie wyrażam zgody, żeby ktoś mnie reprezentował na zewnątrz. Tylko ja! – oświadczył Józef Kardyś. Skąd taka decyzja?

Swoje postanowienie starosta przekazał radnym na ostatniej sesji (27 kwietnia). Uzasadnił je, powołując się na odpowiedni akt prawa. - Zgodnie z art. 34 ustęp 1 Ustawy o samorządzie powiatowym to starosta organizuje pracę zarządu powiatu i starostwa powiatowego i to on kieruje bieżącymi sprawami powiatu oraz reprezentuje powiat na zewnątrz. Proszę to sobie wziąć do serca – apelował szef powiatu, szczególny nacisk kładąc na ostatnie zdanie.

Jestem mobilny
Jak zaznaczył Józef Kardyś, nawet przewodniczący rady powiatu nie może występować w imieniu starosty, gdyż rola szefa rady ogranicza się do organizowania jej pracy i prowadzenia obrad. - Przewodniczącego rady można uznać jedynie za organ wewnętrzny rady powiatu, nie może reprezentować powiatu na zewnątrz, gdyż funkcja ta jest zastrzeżona dla starosty – podkreślił szef powiatu i dodał: - Kto chce mnie reprezentować na zewnątrz, w mediach, na innych sesjach czy coś, nie wyrażam zgody. Jestem mobilny i jeżeli ktoś chce, to mogę być w tych miejscach, gdzie jestem potrzebny.

Więcej w 19 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE