Reklama

Srebrny jubileusz Korso

Opublikowano:
Autor:

Srebrny jubileusz Korso  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ćwierć wieku temu w kioskach ukazał się pierwszy numer Tygodnika Regionalnego Korso. W gazecie skierowanej głównie do mieszkańców Mielca i okolic, nie zabrakło również wiadomości z miasteczka nad Nilem.

Rok 1991. Wspólnicy spółki Turbo w Mielcu zajmującej się naprawą sprzętu RTV decydują o założeniu pierwszej niezależnej gazety. - Dowiedziałem, że, mając kapitał, mogę założyć tytuł taki, jaki chcę. I to wcale nie pod kątem biznesu – ten już miałem, prosperował on całkiem dobrze. Na gazetę patrzyłem jak na coś, co jest symptomem nowych czasów, jak na coś, co będzie moim wkładem do tej wolności i demokracji, której byłem wielkim orędownikiem. Wówczas postanowiłem założyć gazetę, co spotkało się z pełną aprobatą wspólników – mówi Bogdan Rojkowicz, prezes AWR Korso (...)

Więcej w wydaniu papierowym Korso

 

Poniżej tekst o Kolbuszowej, który ukazał się ponad ćwierć wieku temu w pierwszym numerze Korso.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE