Reklama

Sporna podwyżka sołtysów

Opublikowano:
Autor:

Sporna podwyżka sołtysów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gospodarze wsi przygotowali autorski projekt uchwały w sprawie ustalenia zasad przyznawania diet i ich wysokości dla sołtysów. Co tak bardzo rozzłościło sołtysów na sesji, że swój projekt postanowili wycofać?

W pierwotnej wersji projektu uchwały sołtysi ubiegali się o ustalenie diety w formie miesięcznego ryczałtu w wysokości 250 złotych.W tej chwili sołtysi dostają dietę za udział w posiedzeniu sesji Rady Gminy Raniżów. Wynosi ona 8 procent minimalnego wynagrodzenia za pracę. (Od 2017 roku minimalna płaca to 2000 zł brutto, z czego osiem procent to dokładnie 160 zł). Nowa, wyższa dieta, jak przytaczał projekt uchwały miała stanowić rekompensatę czasu poświęconego przez sołtysa na udział w sesjach Rady Gminy Raniżów, naradach z wójtem Gminy Raniżów, zebraniach wiejskich oraz rekompensatę innych czynności związanych z wykonywaniem funkcji sołtysa.

Więcej w 8 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE