Reklama

Sporna podwyżka sołtysów

Opublikowano: sob, 25 lut 2017 06:16
Autor:

Sporna podwyżka sołtysów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gospodarze wsi przygotowali autorski projekt uchwały w sprawie ustalenia zasad przyznawania diet i ich wysokości dla sołtysów. Co tak bardzo rozzłościło sołtysów na sesji, że swój projekt postanowili wycofać?

W pierwotnej wersji projektu uchwały sołtysi ubiegali się o ustalenie diety w formie miesięcznego ryczałtu w wysokości 250 złotych.W tej chwili sołtysi dostają dietę za udział w posiedzeniu sesji Rady Gminy Raniżów. Wynosi ona 8 procent minimalnego wynagrodzenia za pracę. (Od 2017 roku minimalna płaca to 2000 zł brutto, z czego osiem procent to dokładnie 160 zł). Nowa, wyższa dieta, jak przytaczał projekt uchwały miała stanowić rekompensatę czasu poświęconego przez sołtysa na udział w sesjach Rady Gminy Raniżów, naradach z wójtem Gminy Raniżów, zebraniach wiejskich oraz rekompensatę innych czynności związanych z wykonywaniem funkcji sołtysa.

Więcej w 8 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (5)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 5 lat temu | ocena +0 / -0

  studentkaOpole

  Zachęcam do wypełnienia krótkiej ankiety, w której można wyrazić swoją opinię m. in. na temat 500+. Pytania są proste i zwięzłe ;) Z góry dziękuję za pomoc goo.gl/vEjIXz

 • 5 lat temu | ocena +0 / -0

  leśnik

  I za co im taka podwyżka? za co się pytam? Ci sołtysi którzy sprzedają drzewo w lesie maja nawet kilkanaście tysięcy rocznie. Za co?????

 • 5 lat temu | ocena +0 / -0

  ak

  Za wyjątkiem sołtysa z mazur to pozostali nic dla wsi nie robią. A już całkowitą porażka jest sołtys Raniżowa. Tylko dużo gada a zero jakiegoś pomysłu czy zaangażowania.

 • 5 lat temu | ocena +0 / -0

  obywatel

  taka funkcje jak sołtys powinna być pełniona za darmo

 • 5 lat temu | ocena +0 / -0

  Gniewny

  Większość tych sołtysów nic nie robi i za co taka podwyżka?