Reklama

Sołtys: W Widełce powinien być odcinkowy pomiar prędkości

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Sołtys: W Widełce powinien być odcinkowy pomiar prędkości  - Zdjęcie główne

Opel po zderzeniu z motocyklem (środa, 11 sierpnia) znalazł się w rowie, a kierowca jednośladu trafił do szpitala.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wypadek za wypadkiem, kolizje, stłuczki. Feralny odcinek krajowej drogi nr 9 w Widełce to bez wątpienia czarny punkt na drogach powiatu kolbuszowskiego.

W ostatnich dniach na krajowej "dziewiątce" w Widełce doszło do dwóch poważnie wyglądających wypadków. Mieszkańcy oraz kierowcy od dawna uskarżają się na niebezpieczny odcinek drogi w okolicach wiaduktu i skrzyżowania. 

Na tym odcinku krajowej drogi nr 9 już nieraz dochodziło do wypadków, kolizji czy stłuczek. Feralny odcinek budzi niepokój wśród mieszkańców oraz kierowców.

- Tam ciągle coś się dzieje, nie ma miesiąca, żeby nie doszło tam do wypadku. To już się robi bardzo niebezpieczne. Może w tamtym miejscu pasowałoby postawić fotoradar albo chociaż jakiś znak ostrzegawczy

- mówi mieszkanka sołectwa. 

Z policyjnych statystyk wynika, że w 2020 roku w całej Widełce, w tym na krajowej drodze nr 9, doszło do czterech wypadków, gdzie jedna osoba zginęła i trzy zostały ranne. Odnotowano także 23 kolizje. W pierwszym półroczu tego roku był jeden wypadek, gdzie dwie osoby zostały ranne. Odnotowano 19 kolizji. 

Stanisław Rumak, sołtys Widełki, potwierdził, że odcinek krajowej drogi nr 9 w Widełce jest niebezpieczny.

Gospodarz wsi ma dodatkowe obawy związane z budową obwodnicy, która może spowodować jeszcze większe natężenie ruchu w tym miejscu.

Zaznaczył on jednak, że za kolizję i wypadki odpowiadają kierowcy, którzy często nie uważają na drodze. Sołtys Rumak wskazał, że skręcając z krajowej dziewiątki na kościół, kierowcy mają lewoskręt. Problem pojawia się jednak przy wyjeździe z drogi powiatowej na DK9. Są tam ustawione bowiem barierki, które mogą nieco ograniczać widoczność.

- Dojeżdżając do tak ruchliwej drogi, trzeba się jednak zatrzymać i uważać

- zaznacza Stanisław Rumak. Najlepszym rozwiązaniem, zdaniem sołtysa, byłoby przedłużenie odcinkowego pomiaru prędkości, który znajduje się w Kolbuszowej Górnej.

- Skończy się odcinkowy i każdy jedzie 70, 90 km/h, a dalej tam jest teren zabudowany - zauważa nasz rozmówca. - Praktyka pokazuje, że skutecznym jest jedynie odcinkowy pomiar. Znaki mówiące o prędkościach do kierowców nie docierają

- mówi.

Sołtys żywi jednak nadzieję, że fotoradar, który powstać ma w Widełce, wpłynie na bezpieczeństwo (o fotoradarze przeczytacie Państwo na str. 5).

CZARNE PUNKTY

Bartosz Wysocki, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie, poinformował, że GDDKiA nie oznacza już tzw. "czarnych punktów" na drodze, czyli niebezpiecznych odcinków.

- Jeżeli w jednym miejscu jest większa liczba zdarzeń, my wspólnie z policją staramy się poprawić bezpieczeństwo na danym odcinku. Jeżeli są też wypadki śmiertelne, wówczas robimy wizję lokalną i zastanawiamy się, czy na danym terenie są jakieś elementy, które można poprawić, aby zwiększyć bezpieczeństwo na drodze

- tłumaczy Bartosz Wysocki.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy