Reklama

Sołectwa zmieniły priorytety a pieniądze przeznaczyły na inne inwestycje

Opublikowano:
Autor:

Sołectwa zmieniły priorytety a pieniądze przeznaczyły na inne inwestycje - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Komorów i Huta Komorowska zrezygnowały z realizacji dwóch zadań i pieniądze z tegorocznego funduszu sołeckiego przeznaczyły na inne inwestycje. Dlaczego? I jakie to zadania?

We wrześniu 2016 roku wszystkie sołectwa gminy Majdan Królewski zdecydowały o tym, na co przeznaczą pieniądze przysługujące im z funduszu sołeckiego na rok 2017. Nie wszystkie miejscowości zostały jednak przy swoich początkowych założeniach.
 
Podłogę zastąpi oświetlenie
Ponad roku temu, podczas zebrania wiejskiego w Komorowie ustalono, że pieniądze z funduszu zostaną przeznaczone na cztery zadania. Zdecydowano, że na wykonanie podłogi i zadaszenia na placu przy remizie OSP w Komorowie przeznaczy się 15 tys. zł. Kolejne 6 tys. zł miało kosztować doposażenie kuchni w tamtejszej remizie OSP. Oprócz tego przy szkole podstawowej miał zostać wykonany monitoring za 5 tys. zł. Zyskać miał także budynek Klubu Sportowego w Komorowie, do którego miała zostać podłączona woda oraz odprowadzone ścieki (3 tys. 895 zł).

 

O zmianach w rozdaniu pieniędzy dla Komorowa poinformowała podczas ostatniej sesji rady gminy (3 października) Małgorzata Letniowska, skarbnik gminy.  - Pieniądze, które były zaplanowane na wykonanie podłogi i zadaszenia przy remizie OSP, czyli cała pula 15 tysięcy zł jest przeznaczona dla szkoły w Komorowie na wymianę opraw oświetlenia (13 tys. 841 zł) i na zakup środków dydaktycznych (1 tys. 159 zł) - wyjaśniła skarbniczka.

Więcej w 45 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE