Sokół Kolbuszowa Dolna w sobotę podejmie Stal Gorzyce

Sokół Kolbuszowa Dolna w sobotę podejmie Stal Gorzyce - Zdjęcie główne

WIADOMOŚCI Zawodnicy Sokoła Kolbuszowa Dolna nie popisali się w pierwszym meczu rundy rewanżowej. O przegranej z Koroną Rzeszów zdecydowały błędy z pierwszej połowy. Teraz spróbują się odkuć w starciu ze Stalą Gorzyce.

Wszyscy w Sokole zdawali sobie sprawę z tego, że Korona postawi naszej drużynie bardzo wysokie wymagania. Rzeszowską drużynę wzmocniło kilku naprawdę solidnych graczy, z ciekawą przeszłością. Wśród nich wyróżniał się Tomasz Walat. 36-letni były gracz pierwszoligowej wtedy (10 lat temu) Stali Stalowa Wola miał największy wpływ na końcowy wynik,

Właśnie Walat przedarł się ze skrzydła i podał do wchodzącego Michała Bigusa, i w taki sposób Korona objęła prowadzenie. Rzeszowianie naciskali, szukali okazji na zdobycie drugiej bramki. Sporo pracy mieli obrońcy kolbuszowskiej drużyny. Często z powodzeniem przepychał się z nimi wspominany Walat.

– Brakowało nam asekuracji w grze obronnej. Najdobitniejszym przykładem była sytuacja, po której straciliśmy gola na 1:0. Z lewej strony ograny został Piotrek Karkut i zrobiła się dziura, a takim sytuacjom można zapobiec. Błąd jednego zawodnika nie powinien powodować błędów kolejnych graczy  – oceniał Eugeniusz Sito, trener kolbuszowian.

Sokół nie pozostawał dłużny gospodarzom. Wyrównał straty po stałym fragmencie gry. Powietrzną walkę o piłkę wygrał Łukasz Świst. Nowy zawodnik Sokoła odbił futbolówkę w stronę wchodzącego przed bramkarza Dawida Maziarza, a ten zdobył swojego trzeciego gola w tym sezonie. Gracze Sokoła zdobytego gola uczcili "kołyską" dla swojego kapitana Piotra Karkuta, któremu niedawno urodziła się córka – Anastazja.

Rzeszowianie po stracie gola nieco przygaśli, ale 5 minut przed końcem pierwszej połowy zdobyli bramkę na 2:1. Po dograniu z rzutu rożnego Jakuba Bielenia uderzeniem głową pokonał... Walat.