Reklama

Śmierć na komendzie w Kolbuszowej. Pismo posła przyniosło efekt

Opublikowano:
Autor:

Śmierć na komendzie w Kolbuszowej. Pismo posła przyniosło efekt - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Po interwencji Grzegorza Brauna, posła na Sejm RP, sprawę śmierci Wojciecha W. w komendzie w Kolbuszowej przejęła prokuratura w Przemyślu.

 

- Po piśmie, które wystosowaliśmy z biura poselskiego Grzegorza Brauna, w sprawie zmiany prokuratury na inną niż Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu, jest mały sukcesik

- napisał na swoim profilu na Facebooku Tomasz Buczek, lokalny działacz z powiatu kolbuszowskiego

Jak informuje, nie udało się jeszcze wymóc, aby sprawą zajęła się prokuratura z innego województwa, ale Prokurator Regionalny w Rzeszowie podzielił obawy, jakie mieli m.in. Braun i Buczek o zbyt bliskie powiązania, koligacje rodzinne, które mógłby wpłynąć na okoliczności oceny przez obywateli obiektywizmu prowadzonego postępowania. Tą sprawą zajmie się prokuratura w Przemyślu. 

- Sprawie bacznie się przyglądamy i będziemy podejmować dalsze działania już od września

- zapewnia mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w niedzielę, 7 czerwca, w Komendzie Powiatowej Policji Kolbuszowej. W nocy do budynku komendy wtargnął agresywny mężczyzna.

Do 42-latka natychmiast przybiegli znajdujący się obok funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, którzy usiłowali obezwładnić Wojciecha W., używając w tym celu siły fizycznej. Niestety wobec bardzo agresywnego zachowania mężczyzny środek ten okazał się nieskuteczny.

Zdecydowano o użyciu paralizatora. W trakcie oczekiwania na przyjazd karetki mężczyzna zasłabł. Policjanci niezwłocznie podjęli resuscytację. Niestety pomimo udzielanej pomocy ratownicy stwierdzili u niego utratę funkcji życiowych

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE