Reklama

Śmieci o pół miliona złotych droższe?

Opublikowano: 16 listopada 2019 12:03
Autor: Anna Pocałuń

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Gmina Niwiska szuka firmy, która będzie odbierać od mieszkańców śmieci. Od wyniku przetargu zależy, czy dojdzie do podwyżki opłat za odbiór odpadów.

Przedmiotem zamówienia jest odbieranie i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych, znajdujących się na terenie gminy Niwiska. Dotyczy także odbioru i zagospodarowanie odpadów z punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w 2020 roku. Zainteresowany udziałem w przetargu musiał zadeklarować, że będzie odbierał śmieci przez cały rok.

Do przetargu zgłosił się tylko jeden oferent - przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "Zieliński" Zbigniew Zieliński z Rakowa. Gmina zamierzała przeznaczyć 330 tys. zł na opłacenie całego systemu śmieciowego. Firma zaproponował dużo wyższą kwotę - 808 758 zł. 

 - Radni na komisjach przedyskutują temat związany z odbiorem śmieci - wyjaśnia Elżbieta Wróbel, wójt gminy Niwiska.  

Może też dojść do sytuacji, że przetarg zostanie unieważniony i ogłoszony raz jeszcze. Magistrat musi jednak się spieszyć, ponieważ nowy odbiorca odpadów musi zacząć je odbierać już od 1 stycznia 2020 roku. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • rok temu | ocena +1 / -0

    Dzieg

    Od dawna mówiłem że to największy przekręt w Polsce z tymi śmieciami ,firmy robia monopol na danym terenie i robią co chca z cenami,do przetargu zaprosza jakaś drugą która wystawi większą kwotę i pozamiatane ,potem zostaje płać i płacz.