Reklama

Słup w chodniku przy ul. Piaskowej. - Co za cyrk się w Kolbuszowej wyprawia?

Opublikowano: czw, 7 maj 2020 17:27
Autor:

Słup w chodniku przy ul. Piaskowej. - Co za cyrk się w Kolbuszowej wyprawia? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mieszkańcy pytają o ustawienie jednego ze słupów oświetleniowych w trakcie dla pieszych przy ul. Piaskowej w Kolbuszowej. Jak taką lokalizację tłumaczy kolbuszowski magistrat?

- Lokalizacja słupa ustawionego w chodniku jest lokalizacją tymczasową - czytamy na stronie Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej. Jak wyjaśniają dalej, linia średniego napięcia przebiega nad chodnikiem pod dużym kątem.

- Odległość w rzucie pionowym najbliższego przewodu tej linii do posadowienia słupa musi wynosić minimum 5 metrów. Jest to uwarunkowane względami bezpieczeństwa, które są obowiązkowe przy tego typu inwestycjach - dodają. 

Linia ta jest przewidziana do demontażu. Aktualnie PGE wykonuje projekt nad jej zmianą z napowietrznej na kablową. Wówczas, jak zapewniają urzędnicy, problem z odległością zniknie.

- Za tymczasowe utrudnienie bardzo przepraszamy, ale jest to działanie doraźne i służące do zapewnienia możliwie najlepszych warunków w aktualnym stanie. Problem zniknie po przebudowie linii, a w ślad za tym, po przestawieniu słupa oświetleniowego - zapewniają urzędnicy. 

Do tego tematu odniósł się podczas sesji (7 maja) burmistrz Jan Zuba. - Cieszę się, że sprawa słupa została wyjaśniona. Rzeczywiście, ktoś, to zobaczył, że słup stoi w środku chodnika, czuł się podirytowany - stwierdził burmistrz.

- Otrzymywaliśmy pisma drogą mailową. Szkoda, że anonimowe, bo przecież nie ma się czego bać. Pytano w nich "co to za cyrk się w Kolbuszowej wyprawia". No niestety my musimy postępować zgodnie z prawem - dodał Jan Zuba. 

Burmistrz zaznaczył, że z tymczasowego słupa w chodniku można było zrezygnować, ale wtedy teren w tej części ulicy byłby nieoświetlony. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.