Reklama

Skatepark w Kolbuszowej z nowymi urządzeniami za ponad 80 tys. złotych [ZDJĘCIA]

Opublikowano: śr, 15 gru 2021 11:07
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Nowe urządzenia zostały zamontowane na terenie kolbuszowskiego skateparku. Gmina Kolbuszowa na ich zakup i montaż wydała ponad 84 tys. złotych.

Po wielu latach młodzież doczekała się nowych urządzeń na placu przy ul. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Kolbuszowej.

Na skatepark sąsiadujący z kolbuszowskim basenem gmina Kolbuszowa dokupiła za 84,5 tys. zł:

  • minirampę H100 + quarter pipe
  • funbox z poręczą zabudowaną,
  • bank ramp,
  • poręcz prostą,
  • grindbox 
 

Starania o nowe urządzenia trwały od lat. Ostatecznie w październiku 2020 roku na biurko burmistrza Kolbuszowej trafiło pismo grupy sympatyków deskorolki i BMX, pod którym podpisało się 200 osób.

Jego autorzy przekonywali władze miasta o tym, że w ostatnich latach obserwuje się dynamiczny rozwój sportów ekstremalnych, takich jak jazda na deskorolce, BMX-ie czy rolkach. Inaczej mówiąc, gdyby w Kolbuszowej powstał skatepark z prawdziwego zdarzenia, miałby kto z niego korzystać. 

W końcu pojawiły się pieniądze na ten cel i we wrześniu tego roku gmina podpisała umowę z firmą, która miała nowe urządzenia zakupić, dostarczyć i zamontować. Tak też się stało. 

A tu krótki film z kolbuszowskiego skateparku. Nagranie z 2013 roku. 

Lokalizacja skateparku w Kolbuszowej.
 


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.