Reklama

Skąd są osoby zakażone koronawirusem na terenie powiatu kolbuszowskiego?

Opublikowano: śr, 22 lip 2020 11:19
Autor:

Skąd są osoby zakażone koronawirusem na terenie powiatu kolbuszowskiego? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI U kolejnej czwórki mieszkańców powiatu kolbuszowskiego stwierdzono zakażenie koronawirusem. O osoby, z jakich miejscowości chodzi?

Tak szczegółowej informacji nie uzyskaliśmy. Kolbuszowski sanepid podał nazwy gmin, z których pochodzą osoby zakażone: Kolbuszowa, Majdan Królewski i Dzikowiec. 

Od kilku dni mnożą się natomiast różne informacje powtarzane wśród mieszkańców powiatu. - Chcemy wiedzieć, nie po to, żeby kogoś wytykać palcem, tylko po to, żeby zadbać bardziej o bezpieczeństwo swoje i najbliższych - napisała w jednym z komentarzy w internecie Czytelniczka. 

W pierwszym z czterech ostatnich przypadków (informacja z 16 lipca) zakażona została mieszkanka gminy Kolbuszowa. Wirus do jej organizmu dostał się w trakcie kolonii w Rabce-Zdrój, w której brała udział. 

Z kolei w niedzielę (19 lipca) sanepid poinformował o mężczyźnie z naszego powiatu, u którego również stwierdzono koronawirusa. W związku z tym zakażeniem na kwarantannie przebywa 25 osób. 

Z informacji, jakie zebraliśmy, wynika, że miałby to być ksiądz z gminy Majdan Królewski, który mógł mieć kontakt z innym duchownym z Sandomierza. Tamtejszy sanepid wydał komunikat. Apeluje w nim do osób, które od 1 do 13 lipca uczestniczyły w nabożeństwach oraz przyjmowały sakramenty święte w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Królowej Polski w Sandomierzu. - U jednego z księży potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV 2 - czytamy na stronie sandomierskiego sanepidu.

Czy w przypadku niedzielnego zakażenia również chodzi o księdza? Rzecznik Kurii Sandomierskiej odsyła nas do kolbuszowskiego sanepidu. Tam z kolei takiej informacji nam nie udzielono. Sam ksiądz, u którego miał zostać wykryty Covid-19, ani nie potwierdził, ani nie zaprzeczył. 

W poniedziałek (20 lipca) sanepid wojewódzki poinformował o kolejnych dwóch zakażeniach w naszym powiecie - kobiecie i mężczyźnie. To mieszkańcy gminy Dzikowiec.  Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że chodzi o małżeństwo, a zakażony mężczyzna mógł mieć kontakt ze wspomnianym wcześniej księdzem. 

Czy w ten sposób doszło do zakażenia? To na pewno ustali prowadzone w Kolbuszowej dochodzenie epidemiologiczne. 

Również nieoficjalnie, dowiedzieliśmy się, że członkowie jednej z komisji wyborczych w gminie Majdan Królewski przebywają na kwarantannie. Od niedzieli (20 lipca) do odwołania, nieczynne jest też Muzeum im. kardynała Adama Kozłowickiego w Hucie Komorowskiej. Powód: kwarantanna. 

 

Dane na 21 lipca, godz. 10.30

 

Powiat kolbuszowski

zakażonych od początku: 16

wyzdrowiało: 10

zmarło: 2

obecnie zakażonych: 4

w kwarantannie: 61 

 

Sanepid w Sanomierzu wydał już dwa komunikaty dotyczące zakażonych księży:

1. Państwowy Powiatowy lnspektor Sanitarny w Sandomierzu prosi o kontakt osoby, które w okresie od 1.07.2020 r. do 13.07.2020 r. uczestniczyły w nabożeństwach oraz przyjmowały sakramenty święte (spowiedź święta, sakrament Eucharystii) w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Królowej Polski w Sandomierzu przy ul. Lwowskiej 12a.
U jednego z księży potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV 2. PPIS w Sandomierzu prosi jednocześnie o obserwowanie swojego stanu zdrowia, w przypadku pojawienia się niepokojących objawów chorobowych, zwłaszcza takich jak gorączka, kaszel bądź duszności lub inne należy skonsultować się z lekarzem.


2. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sandomierzu prosi o kontakt osoby, które w dniach 6.07.2020r. – 13.07.2020r. miały bliski i bezpośredni kontakt z odbywającym obecnie kwarantannę księdzem wikariuszem z Parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Sandomierzu przy ul. Lwowskiej 12a.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE