Reklama

Reklama

Skąd są osoby zakażone koronawirusem na terenie powiatu kolbuszowskiego?

Opublikowano: 22 lipca 2020 09:19
Autor:

Skąd są osoby zakażone koronawirusem na terenie powiatu kolbuszowskiego? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI U kolejnej czwórki mieszkańców powiatu kolbuszowskiego stwierdzono zakażenie koronawirusem. O osoby, z jakich miejscowości chodzi?

Tak szczegółowej informacji nie uzyskaliśmy. Kolbuszowski sanepid podał nazwy gmin, z których pochodzą osoby zakażone: Kolbuszowa, Majdan Królewski i Dzikowiec. 

Od kilku dni mnożą się natomiast różne informacje powtarzane wśród mieszkańców powiatu. - Chcemy wiedzieć, nie po to, żeby kogoś wytykać palcem, tylko po to, żeby zadbać bardziej o bezpieczeństwo swoje i najbliższych - napisała w jednym z komentarzy w internecie Czytelniczka. 

W pierwszym z czterech ostatnich przypadków (informacja z 16 lipca) zakażona została mieszkanka gminy Kolbuszowa. Wirus do jej organizmu dostał się w trakcie kolonii w Rabce-Zdrój, w której brała udział. 

Z kolei w niedzielę (19 lipca) sanepid poinformował o mężczyźnie z naszego powiatu, u którego również stwierdzono koronawirusa. W związku z tym zakażeniem na kwarantannie przebywa 25 osób. 

Z informacji, jakie zebraliśmy, wynika, że miałby to być ksiądz z gminy Majdan Królewski, który mógł mieć kontakt z innym duchownym z Sandomierza. Tamtejszy sanepid wydał komunikat. Apeluje w nim do osób, które od 1 do 13 lipca uczestniczyły w nabożeństwach oraz przyjmowały sakramenty święte w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Królowej Polski w Sandomierzu. - U jednego z księży potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV 2 - czytamy na stronie sandomierskiego sanepidu.

Czy w przypadku niedzielnego zakażenia również chodzi o księdza? Rzecznik Kurii Sandomierskiej odsyła nas do kolbuszowskiego sanepidu. Tam z kolei takiej informacji nam nie udzielono. Sam ksiądz, u którego miał zostać wykryty Covid-19, ani nie potwierdził, ani nie zaprzeczył. 

W poniedziałek (20 lipca) sanepid wojewódzki poinformował o kolejnych dwóch zakażeniach w naszym powiecie - kobiecie i mężczyźnie. To mieszkańcy gminy Dzikowiec.  Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że chodzi o małżeństwo, a zakażony mężczyzna mógł mieć kontakt ze wspomnianym wcześniej księdzem. 

Czy w ten sposób doszło do zakażenia? To na pewno ustali prowadzone w Kolbuszowej dochodzenie epidemiologiczne. 

Również nieoficjalnie, dowiedzieliśmy się, że członkowie jednej z komisji wyborczych w gminie Majdan Królewski przebywają na kwarantannie. Od niedzieli (20 lipca) do odwołania, nieczynne jest też Muzeum im. kardynała Adama Kozłowickiego w Hucie Komorowskiej. Powód: kwarantanna. 

 

Dane na 21 lipca, godz. 10.30

 

Powiat kolbuszowski

zakażonych od początku: 16

wyzdrowiało: 10

zmarło: 2

obecnie zakażonych: 4

w kwarantannie: 61 

 

Sanepid w Sanomierzu wydał już dwa komunikaty dotyczące zakażonych księży:

1. Państwowy Powiatowy lnspektor Sanitarny w Sandomierzu prosi o kontakt osoby, które w okresie od 1.07.2020 r. do 13.07.2020 r. uczestniczyły w nabożeństwach oraz przyjmowały sakramenty święte (spowiedź święta, sakrament Eucharystii) w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Królowej Polski w Sandomierzu przy ul. Lwowskiej 12a.
U jednego z księży potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV 2. PPIS w Sandomierzu prosi jednocześnie o obserwowanie swojego stanu zdrowia, w przypadku pojawienia się niepokojących objawów chorobowych, zwłaszcza takich jak gorączka, kaszel bądź duszności lub inne należy skonsultować się z lekarzem.


2. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sandomierzu prosi o kontakt osoby, które w dniach 6.07.2020r. – 13.07.2020r. miały bliski i bezpośredni kontakt z odbywającym obecnie kwarantannę księdzem wikariuszem z Parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Sandomierzu przy ul. Lwowskiej 12a.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (14)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • rok temu | ocena +1 / -0

  PARAFIANKA

  WYSTARCZY POPATRZEC JAK KSIADZ W TARNOBRZEGU NA SERBINOWIE PRZED MSZA,I PO MSZY PROSI O ZAKLADANIE MASECZEK I ODLEGLOSCI DEZYNFEKCJA STOI NA OLTARZU Z BOKU KSIEZA PRZED KOMUNIA SW.DEZYNFEKUJA RECE TO JEST TROSKA O PARAFIAN TO JEST ZASLUGA PROBOSZCZA NIE JAK GDZIE W INNYCH KOSCIOLACH TYLKO TACA IDO CHALPY LUDZIE.

 • rok temu | ocena +0 / -0

  Boryna

  Nie szczujmy. Gawiedź gotowa zaatakować chore osoby lub ich rodziny.

 • rok temu | ocena +1 / -0

  Huk

  Omijac lipnice

  • rok temu | ocena +0 / -0

   sd

   omijac dzikowiec

 • rok temu | ocena +3 / -1

  Myślę

  Jak proboszczowie w parafiach wymagają zachowywania rygoru w kościele, to niektórzy z nich kpią. A jak ksiądz w kwarantannie to wielkie larum. Wiązanie wydarzeń z Sandomierza z naszym rejonem dość daleko posunięte i niepotrzebne. A Lipnica jest czysta i proboszcz zdrowy i odpowiedzialnie kończy kwarantannę

 • rok temu | ocena +5 / -2

  RPA

  To jest jakaś kpina... Proboszcz z lipnicy nie potwierdził, ani nie zaprzeczył... Przecież teraz kwarantanną powinny zostać objęte wszystkie osoby, które miały z nim kontakt... To jest odpowiedzialna postawa proboszcza? Gdzie troska o zdrowie parafian?

  • rok temu | ocena +2 / -0

   aaa

   Kwarantannie poddawane są osoby, które miały kontakt z osobą chorą. A czy ksiądz proboszcz z Lipnicy jest chory? Cyba nie, więc po co mieszkańcy mają mieć kwarantanne?

  • rok temu | ocena +1 / -0

   Gontek

   Najpierw poczytajcie o zasadach nakładania kwarantanny, a potem komentujecie

 • rok temu | ocena +3 / -0

  sd

  a lipnica ?

  • rok temu | ocena +0 / -1

   ....

   Niech się zabarykaduje i odizoluje od reszty powiatu:)

 • rok temu | ocena +2 / -0

  aderus

  komisja z lipnicy jest rowniez na kwarantannie, bo glosowal mieszkaniec kolbuszowej chory na covid19

 • rok temu | ocena +4 / -4

  Marysia

  Wifac ze sanepid kolbuszowski to klika jak byly zakazenia w gminie cmolas to szybko informowali oinie nie ukrywali tak dziala klika sanepidu kolbuszowa

  • rok temu | ocena +5 / -0

   www

   O czym informowali, podawali konkretnie kto jest chory? Nie przypominam sobie... Zawsze podawana jest gmina z której pochodzi chory. Stan zdrowia to dane wrażliwe i nikt z nas na pewno by nie chciał aby lekarze, czy np sanepid informowali publicznie na co jesteśmy chorzy. Osoby, które miały styczność na pewno zostały poinformowane i poddane kwarantannie, natomiast inni, którzy szukają sensacji i tematów do plotek nie muszą wiedzieć kto jest chory...

  • rok temu | ocena +3 / -2

   abc

   Sanepid podobnie jak lekarzy obowiązuje ochrona danych osobowych. Czy lekarze udostępniają publicznie kto na co choruje? Ludzie zastanówcie się... A redaktorzy Korso może jako pierwsi niech udostępnią informację czy nie są nosicielami jakiejś choroby zakaźnej, bo może nie. można się do nich zbliżać...